Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Tesla predala časť svojich bitcoinov. Portoney skritizoval Muska

Článok

Tesla
Pixabay.com

Ako sme vás informovali už v pondelok, rozbieha sa obdobie, počas ktorého americké verejne obchodované spoločnosti začínajú zverejňovať formuláre týkajúce sa ich hospodárenia v prvom kvartáli 2021. Z veľkých gigantov tak urobila ako prvá spoločnosť Tesla.

Tesla výrazne ovplyvnila cenu Bitcoinu v úvode februára, keď oznámila, že investovala do BTC až 1,5 miliardy dolárov. Kto však dúfal, že budú nasledovať ďalšie dokopy BTC, o ktorých sa dozvieme z podania uverejneného 26. apríla, bol na omyle. Tesla naopak pristúpila k predajú časti BTC, aby realizovala zisky z vydarenej investície.

TIP: Chcete vedieť, kedy budú oznamovať výsledky za prvý kvartál a teda aj to, či investovali do BTC, Walmart, Microsoft, Apple či Twitter? Venovali sme sa tomu v tomto článku.

Tesla oznámila, že v prvom štvrťroku 2021 predala bitcoiny v hodnote 272 miliónov dolárov. Išlo o 10% BTC, ktoré mala na svojej súvahe, pričom zisk z tejto investície očistený o náklady vyčíslila na 101 miliónov dolárov.

Milionár Dave Portoney z Barstool Sports, ktorý sa mimochodom len včera označil za hrdého držiteľa jedného BTC (do Bitcoinu opäť investoval po tom ako priznal, že sa v ňom mýlil, keď ho prvýkrát unáhlene predal), sa pre túto skutočnosť na Twitteri trochu obul do Elona Muska a adresoval mu zvláštny tweet, ktorým však aj on sám Bitcoin z časti spochybnil: ,,Chápem tomu správne? Elon Musk kúpil Bitcoin. Potom ho vypumpoval. Bitcoin išiel hore. Potom ho dumpol, aby zarobil veľké peniaze. Počúvajte ma, držím jeden Bitcoin ale Bitcoin je presne to, čo si myslím, že je. Nikto nechce byť ten posledný, kto drží tento bag (tašku).”

Musk mu však zhruba o 2 hodiny odpovedal: ,,Nie, nechápeš tomu správne. Nepredal som žiadny z mojich bitcoinov. Tesla predala 10% svojich BTC, aby dokázala jeho likviditu a že je funkčnou alternatívou voči držaniu hotovosti na súvahe.”

Tesla počas verejného callu, v ktorom informovala o svojom hospodárení, taktiež uviedla, že má v pláne bitcoiny naďalej držať, či už ide o tie, ktoré jej zostali z pôvodnej investície, alebo tie, ktoré získava predajom automobilov Tesla za BTC. Potvrdil to CFO firmy Zach Kirkhorn, ktorý taktiež uviedol: ,,Z pohľadu firemnej pokladnice nás celkom potešilo, koľko likvidity existuje na trhu s Bitcoinom.”

Známy kritik Bitcoinu Peter Schiff využil príležitosť a skonštatoval, že krok spoločnosti Tesla predať časť BTC znamená, že Elon Musk nie je žiadny hodler a preto predpokladá, že s predajom BTC neskončil. Taktiež uviedol, že by ho veľmi zaujímalo, čo robí s Dogecoinom, teda kryptomenou, ktorú viackrát propagoval vďaka čomu astronomicky rástla jej hodnota.

Predaj BTC naopak za žiadnu katastrofu nepovažuje napríklad častokrát citovaný analytik Lex Moskovski, ktorý na Twitteri uviedol:

,,Tesla predajom časti svojich BTC konala obozretne. Zabezpečte časť ziskov a pokračujte v jazde. Presne tak to má byť.“

Zdroj: decrypt.co

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne