Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Tesla predala 75% svojich bitcoinov. Elon Musk nevylúčil, že do BTC investujú opäť

Článok

Tesla
Pixabay.com

Spoločnosť Tesla (TSLA) už nie je druhým najväčším držiteľom bitcoinov v kategórii verejne obchodovaných firiem. Vyplýva to zo stredajších earnings, čiže zverejnenia hospodárskych výsledkov firmy Elona Muska za druhý kvartál 2022.

Najväčší výrobca elektromobilov Tesla v kvartálnom reporte o hospodárení firmy uviedol, že ,,ku koncu druhého kvartálu  konvertoval približne 75% bitcoinových investícii do fiatových peňazí. Konverzia v druhom kvartáli pridala 936 miliónov dolárov v hotovosti na jeho súvahu.“

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tesla nešpecifikovala, koľko bitcoinov medzi aprílom a júnom presne predala, no ku koncu marca (podľa predošlého earnings za Q1) mala na súvahe 43 200 BTC za 1,261 miliardy dolárov, kým z nového reportu pre SEC vyplýva, že ku koncu druhého štvrťroku 2022 vlastnila bitcoiny za 218 miliónov dolárov.

Proces predaja bitcoinov v priebehu druhého kvartálu pravdepodobne trval dlhšiu dobu a tak na základe týchto informácii je ťažké vypočítať, koľko bitcoinov automobilke zostalo.

Informáciu o predaji väčšiny držaných bitcoinov potvrdil aj CEO firmy Elon Musk, ktorý skonštatoval: ,,Dôvodom, prečo sme predali množstvo našich bitcoinov bolo to, že sme si neboli istí, kedy sa zmiernia obmedzenia v Číne kvôli Covid-19. Takže bolo pre nás dôležité maximalizovať našu hotovostnú pozíciu vzhľadom k neistote ohľadom lockdownov v Číne.“

Tesla má v Číne veľkú fabriku, v ktorej vyrába väčšinu aut pre ázijsky trh. Krajina je však „preslávená” svojou zero-covid politikou, ktorá má silný negatívny vplyv aj na globálne trhy. V prípade nových ohnísk pandémie Covid-19 totiž veľmi rýchlo pristupuje k rôznym obmedzeniam, či plošným lockdownom. To ovplyvňuje výrobou vo fabrikách, práce v prístavoch a aj celkový export, ktorý vplýva na celosvetové dodávateľské reťazce a okrem iného tlačí cenu dôležitých surovín hore.

Musk nevylučuje, že do BTC budú investovať opäť

Elon Musk doplnil, že hoci sa Tesla teraz zbavila významnej bitcoinovej pozície, nevylučuje, že v budúcnosti, keď bude situácia na trhu odlišná, pristúpi k opätovnému navýšeniu držby BTC.

,,Tento krok by nemal byť vnímaný ako nejaký verdikt nad bitcoinami,“ upozornil najbohatší muž sveta, ktorý však tiež dodal, že kryptomeny, či už ide o BTC alebo Dogecoin (ktoré vraj Tesla nepredala) nie sú ničím, o čom by firma intenzívnejšie premýšľala a preto radí tuto správu do kategórie “menej významných“.

Následne dodal, že hlavným cieľom Tesla je „urýchliť nástup udržateľnej energie“ a že firma tu nie je kvôli kryptomenám.

Dopĺňame, že Tesla kúpila bitcoiny v úvode februára 2021 za 1,5 miliardy dolárov, aby neskôr v tom istom kvartáli predala 10% z nich s cieľom overiť si likviditu bitcoinu, ktorá sa ukázala ako vysoká. Tesla v roku 2021 až do jeho polovice akceptovala bitcoiny aj ako platidlo za jej automobily, no po viacerých negatívnych správach ohľadom ekologickosti ťažby BTC túto možnosť dočasne pozastavila s tým, že dodnes funkciu neobnovila.

Prvé reakcie na predaj BTC firmou Tesla nájdete v tomto článku:

Prvé reakcie odborníkov na predaj BTC firmou Tesla – vraj nejde o prekvapenie

Zdroj: cointelegraph.com, decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.