Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prvé reakcie odborníkov na predaj BTC firmou Tesla – vraj nejde o prekvapenie

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Na predaj bitcoinov spoločnosťou Tesla (TSLA) reagovalo viacero odborníkov na kapitálové trhy a kryptomeny.

Spoločnosť Tesla v stredu počas zverejnenia earnings, teda kvartálnych výsledkov o hospodárení spoločnosti za druhý štvrťrok 2022, potvrdila, že predala približne 75 percent svojich držaných bitcoinov, čo Elon Musk odôvodnil tým, že automobilka potrebovala navýšiť svoju hotovostnú dolárovú bilanciu pre neistotu ohľadom vývoja Covid-19 v Číne.

Tesla predala 75% svojich bitcoinov. Elon Musk ale nevylúčil, že do BTC investujú opäť

Markus Thielen, ktorý je investičným riaditeľom singapurského správcu digitálnych aktív IDEG skonštatoval, že tento krok mohol súvisieť aj so snahou „odpútať pozornosť od ich hlavnej činnosti (firmy Tesla).

,,Neprekvapilo by ma, keby Tesla pokračovala v okusovaní bitcoinu, keď sa Bitcoin stabilizuje, inak by predali 100%,“ reagoval Thielen poukazujúc na to, že Tesla predajom značnej časti držaných BTC nad touto kryptomenou určite úplne nezlomila palicu a pokojne ju môže v budúcnosti opäť dokupovať, čo vlastne potvrdil počas earnings aj samotný Musk.

Kylie Prucell, expertka na obchodovanie s akciami z firmy Finder, skonštatovala, že rozhodnutie firmy navýšiť predajom bitcoinov peňažné rezervy v dolároch nie je nič, v čom by bola výnimočná. ,,Vzhľadom na to, že svet mieri do ekonomického spomalenia a možno recesie nie je neobvyklé, že investori a firmy presúvajú kapitál z volatilnejších aktív do fiatovej meny,“ vysvetlila.

Tommy Honan, vedúci strategických partnerstiev vo firme Swyftx, si napriek tejto informácii myslí, že minuloročné rozhodnutie Tesla kúpiť bitcoiny za 1,5 miliardy dolárov bol pre kryptomeny mimoriadne dôležitý okamih.

,,Prakticky to dalo iným firmám povolenie zahrnúť kryptomeny do ich súvah a videli sme, ako sa od tej chvíle na trh začalo pozerať mnoho veľkých inštitucionálnych investorov, rovnako ako aj firmy s malou alebo stredou kapitalizáciu,“ poukázal na skutočnosť, že Tesla upriamila na BTC výraznú pozornosť, čo už ani jej predaje bitcoinov v uplynulom kvartáli nezmenia.

,,Musk potvrdil, že predaj nebol verdiktom nad bitcoinom, ale len hrou o peniaze a vyzerá to tak, že trh ho vzal za slovo. Cena BTC sa za posledných 24 hodín stabilizovala a boli by sme prekvapení, keby (Tesla) nasledovali ďalší veľkí investori a to najmä vzhľadom k aktuálnej cene BTC.“

Situáciu ironicky komentoval skrz Twitter aj Michael Saylor, šéf firmy Microstrategy, ktorá vlastní takmer 130 000 BTC a po predaji bitcoinov firmou Tesla sa jej náskok v rebríčku najväčších inštitucionálnych držiteľov BTC u verejne obchodovaných firiem ešte zvýraznil. ,,Keď predáte 75% vašich bitcoinov, ostane mám len 25% vašich bitcoinov,“  tweetol na sociálnej sieti, ktorú chcel Elon Musk kúpiť, no nedávno od tohto cieľa ustúpil a aktuálne sa plánuje s Twitterom súdiť.

Zdroj: Cointelegraph

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.