Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu a Ethereum (5.5.): BTC musí prekonať $56 300

Článok

trading
Pixabay.com

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu a iným altcoinom. Dnes sa na kráľa kryptomien Bitcoin ale aj na Ethereum (ETH) pozreli analytici portálu Kryptotrejder.sk.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním. 

Technická analýza BTC

Bitcoin dlhodobo dosahuje nižšie maximá a je v sideway štruktúre. Rezistencia, ktorú musí cena momentálne prekonať, je na hladine kde sa nachádza point of control a moving average MA21 a to na hodnote 56 300$. Pokiaľ sa cene nepodarí túto oblasť rezistencie prekonať, tak v poklese pokračujeme. Support sa nachádza zhruba na hladine 52 700$ a 50 000$. Nezabúdajme aj na to, že v hre je stále aj dlhodobá korekcia ABC na hladinu 42 500$, kde sa nachádza gap. Tento scenár je však zatiaľ iba špekulácia, no treba ho mať na pamäti. Krátkodobo teda pokračujeme sideway a sledujeme spomínané supporty a rezistenciu.

Technická analýza ETH

Ethereum síce za posledné hodiny stagnuje tesne pod ATH a môže sa to javiť ako lokálne maximum, no musíme si uvedomiť, že napriek miernym poklesom BTC Ethereum stále nepostihla žiadna korekcia. Silný support je zhruba na 2 800$, no zatiaľ cena neindikuje tento smer. RSI sa vrátilo na support 50 bodov a je tu teda priestor na rast aj z krátkodobého hľadiska. Napriek tomu, že sme na ATH sme stále v prípade ETH bullish. Áno môžu prísť bežné korekcie 20-30%, no to nemení dlhodobú stratégiu. Objemy taktiež pôsobia býčím dojmom a podporujú bullish scenár.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.  

Stream začína o 18.00. Link: https://www.twitch.tv/kryptotrejdersk  

KryptoTrejder online stream

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne