Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (3.10.): Bearish a bullish scenáre ďalšieho vývoja ceny

Článok

analyza-bitcoin-kralovansky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Od mojej utorňajšej analýzy sa toho veľa nezmenilo. Stále sme pod kľúčovou rezistenciou a pod MA77. Na dennom grafe aj pod MA200, ktorú sleduje dosť traderov. Objemy hore sú nízke a preto je vyššia pravdepodobnosť, že túto rezistenciu neprerazíme. Vždy však treba mať aspoň 2 základné scenáre a ja teraz načrtnem tie moje.

Bearish scenár

Bearish varianta je taká, že nedokážeme preraziť MA77 a rezistenciu a vráti nás to znova dole a vytvoríme nové LOW. Pozor ja tu nehovorím o low na 4000 dolárov, ale niekde medzi 7200 – 7600 dolárov. V tomto prípade by som si dosť všímal dynamiku pádu. Ak by sme šli dole strmo a s objemami, tak by to nebolo veľmi dobré. Naopak ak ten pád bude pomalší a pozvolný, tak máme dobrý znak pre otočenie.

Bullish scenár

Druhá varianta je prerazenie rezistencie aj MA77. Táto varianta je však pre mňa menej pravdepodobná. Avšak ak by nastala, tak by bolo rozumné vstupovať na re-teste.

V tradingu je vždy dôležité mať minimálne dva scenáre, pretože v takom prípade vždy viete, čo máte robiť a nemusíte sa rozhodovať pod vplyvom emócií. V takýchto prípadoch, keď sa trh musí rozhodnúť, dáva vám to veľký kľud, pretože sa v každej situácii viete príslušne zachovať. Viete čo máte robiť keď trh bude klesať a viete čo máte robiť keď trh prerazí hore. Ak sa zameriate len na jednu možnosť a trh spraví tú druhú, tak práve vtedy prichádza strach a začnú sa robiť chyby.

Kapitalizácia

Kapitalizácia má takmer totožný graf ako bitcoin, takže môžem povedať to isté čo pri BTC.

S&P 500 a korelácia s Bitcoinom

Čo je však trochu zaujímavé, tak je to, že keď začal 24.9. padať Bitcoin, tak padali aj tradičné trhy. Pokles sme mohli evidovať aj na S&P500, Nasdaq100, Dow Jones a podobne. Taktiež sa jednalo o prudkú červenú sviečku smerom nadol. Môžem teda konštatovať, že trhy začali padať spolu, ale Bitcoin padal viac a akciové trhy sa celkom rýchlo ustálili. Akonáhle sa ustálil Bitcoin a začal konsolidovať, tak akciové trhy ešte urobili dojazd a padli.

Záznam webináru z utorka

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Populárne