Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza (1.10.): Pohľad na Bitcoin metódou pivotov

Článok

analyza-bitcoin-kralovansky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Na dnešnú analýzu použijem pre oživenie netradične metódu pivotov. V rámci technickej analýzy mám veľmi rád variabilitu a ešte radšej, keď veci do seba zapadajú. Na tomto grafe môžeme vidieť opäť 3 dôvody, prečo by nás modrá zóna mohla zastaviť.

  1. Nachádza sa na nej pivot (oranžová čiara)
  2. reracement 0.5 celého dumpu
  3. Posledná oblasť pred gapom

Bart pattern, alebo rýchle V, ktoré by nás za pár hodín dostalo na 10 000 dolárov, som už vylúčil. Pomaly sa ku nám zhora blíži aj MA77. Tento pohyb, ktorý sme za posledných 24 hodín urobili, som popravde čakal už cez víkend. Čím viac budeme rásť, tým väčšiu silu býci ukážu. U mňa to však nič nemení na tom, že sa pozrieme potom opäť pod 8000 dolárov.

Na dennom grafe mi popravde chýba ešte toto. Na prelome rokov sme taktiež konsolidovali v obrovskom triangli a potom prišiel zostrel dole. Na dennom grafe sa začala tvoriť krásna divergencia, potom pohyb do strany a uptrend. Nemám moc rád dlhodobé predikcie, ale táto sa mi momentálne páči najviac. Chýba mi tam ešte ten pokles dole, aby sa na 1D grafe vytvorila divergencia, potom opäť pohyb do strany, ako bolo na dne a rast. Situácia je zatiaľ celkom podobná ako s dnom a odpovedalo by to aj scenáru predchádzajúcich halvingov.

Kapitalizácia

Tu podľa mňa niet o čom. Veľmi podobný graf ako má Bitcoin.

Dominancia

Na tento graf som celkom zvedavý z jedného dôvodu. Vždy je veľmi ťažké chytať TOP. Na RSI môžeme jasne vidieť, že RSI nám už totálne vychladlo a zatiaľ graf padol minimálne. V tejto chvíli máme bohužiaľ len dva scenáre. Buď dominancia spraví finálny pohyb hore, alebo už začíname klesať. Osobne by som čakal z TOP-u oveľa drastickejšie zamietnutie ako toto. Rastúca tendencia sa však spomaľuje.

Trader 2.0

Dnes, tentokrát netradične v utorok, budeme mať o 21.00h live webinár. Včera sme ho kvôli technickým problémom s OBS nemohli realizovať. Ako kompenzáciu každý kto sa zúčastní webináru dostane 1 mincu so zápalnou šnúrou #ZDARMA. Webinár si môžete pozrieť aj na kryptonovinkách tu.

PRELOŽENÉ: VIDEO: Live stream J. Kraľovanského o bitcoine a altcoinoch bude dnes

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Populárne