Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (21.11.): Sentiment je stále viac bearish

Avatar

Článok

zo dňa

Analýza Bitcoin Kraľovanský

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Tak sme na želanej hranici 7800 dolárov. Veľa predikcií sa uchyľovalo k tejto hranici. Za mňa zopakujem: Stále som bullish a stále sa na mojom scenári nič nemení. Každým ďalším poklesom stále viac ľudí otvára shorty a stále viac ľudí hovorí o nižších hodnotách.

Dnes som v 100K challenge LIVE ROOM porovnával Bitcoin s hodnotami, keď sme boli medzi 3000 – 4000 dolárov. Tá situácia mi príde veľmi podobná. Najskôr prišiel silný odraz a potom extrémne dlhé vyklesávanie. Na začiatku pri odraze bol každý bullish a každý hovoril o ATH do konca roka. Dovolím si tvrdiť, že 95% retailu bolo bullish. Lenže tak trh nefunguje. Trh nás znova mierne ,,trápi“ a stále klesá. Teraz sú prevažne už všetci bearish a to je presne moment, kedy môže opäť prísť rast. Pamätáte si situáciu zo začiatku roka, keď každý hovoril o 2500usd? Samozrejme táto úvaha je môj subjektívny názor a je na každom nech si urobí záver. Psychológia tradingu však funguje tak, že daný pohyb príde vtedy, keď v ten pohyb ľudia prestanú veriť.

Dominancia

Potvrdenie toho, na čo som už dlhšie čakal a prečo som nedával žiadne mince so zápalnou šnúrou. Či bude Bitcoin rásť, alebo padať, tak sú altcoiny znevýhodnené. Teraz vidíme krv a niektoré altcoiny si týmto poklesom pokazili celé svoje štruktúry. Niekedy je menej viac. Schválne som vyčkával a oplatilo sa.

Kapitalizácia altcoinov

Kedy je trh pripravený na rast? Keď retail prestane veriť v rast. Divergencie na všetkých časových pásmách. Otočka je blízko. Zatiaľ mám na NAGA otvorený len LONG na LTC, ináč čakám.

Trader2.0

100K challange LIVE ROOM je v plnom prúde. Každý utorok a štvrtok od 9:00 – 10:00 obchodujeme na živom účte spoločne s členmi VIP skupiny.

100K challenge je len 1/5 produktov pre VIP členov. Pre ďalšie informácie o členstvách, ale aj o 100K challange sledujte náš telegramový kanál.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Analýzy

Analýza Bitcoinu (10.8.): Začal ďalší kryptomenový bullrun?

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Na konci července jsem v článků cíloval cenu bitcoinu mezi 12 000 – 14 000 USD. Již dneska bitcoin přesáhnul právě hodnotu 12 000 USD a kromě market sestřelů zatím nevypadá, že by měl být zastavený. Růst bitcoinu bude nyní závislý na chování globálního trhu. Zda indexy budou ještě pár týdnů růst a zda komodity půjdou vzhůru. Pokud je dobré klima a vše roste, tak i kryptoměnám se daří.

Lámat chleba se bude v momentě, kdy přijde sestřel ceny hlavně indexů, kde by mohly spekulanti opět rychle rušit futures kontrakty a i cena kryptoměn pravděpodobně prudce poletí dolů. To jsou ovšem parametry, které neznáme a nevíme, zda přijde druhá vlna COVID-19.

BTC/USD

Je velmi těžké nyní odhadovat, kam až se bitcoin vyšplá a které úrovně budou nakonec rezistentní. Jdeme do prostoru, kde chybí akumulační objemy. Já osobně nyní mám 25 % kapitálu v HODL BTC a se zbytkem obchoduji swingově. Na grafu jsem nakreslil další rezistence, které má bitcoin na své cestě. Osobně nyní shortovat BTC, nemám na to žaludek ani na těch rezistencích. Naopak se snažím hledat obchody do růstu po pkorekci ceny. Bitcoin už se na 9 200 USD vrátí jen pravděpodobně, pokud by přišel nějaký větší šok. CCI je naprosto připravené na další výstřel bitcoinu. Jen pozor na klesající objemy při růstu ceny – půjdeme zřejmě do cenové divergence a ta může zapříčinit sestřel ceny bitcoin krátkodobě.

Analýza BTC/USD

Analýza BTC/USD

Krátkodobě tedy očekávám růst 12 – 13 000 USD, kde přijde zamítnutí ceny, pokud BTC nezvýší rapidně objemy. S tímhle brzy narazí na blokádu shortových příkazů. Divergence a snižující se objemy sundají ceny dle mě zpět nad 10 000 USD. Proto nyní nelonguji a čekám. Naopak pokud uvidíme, že objemy se začínají rapidně zvyšovat tak do longu půjdu.

Dominance bitcoinu

Dle mého názoru si dominance jen připravuje prostor na grafu. V každém downtrendu musí být i zelené svíce, aby shorteři nabrali další palivo. Za mě stále pokračování až na 52 % na podzim.

Analýza dominance bitcoinu

Analýza dominance bitcoinu

Kapitalizace kryptoměn

Podle mě jeden z nejzajímavějších grafů vůbec na kryptoměnovém spektru. Kapitalizace se připravuje na průraz velmi důležité rezistence. Když se podíváš dolů na objemy, tak jsou velmi robustní a drží sekvenci. Dle mě začne kapitalizace dále zvedat objemy a tyto objemy ukazují opravdu na to, že by mělo dojít k průrazu. Cílová hodnota je 450 – 50 mld. USD. Může se dokonce stát, že porostou altcoiny zároveň s bitcoinem a dominance BTC bude klesat.

Analýza kapitalizace kryptoměn

Analýza kapitalizace kryptoměn

Kapitalizace altcoinů

Graf vypadá podobně jako celková kapitalizace, akorát s tím rozdílem že profitabilita grafu je 100 %. Na celkové kapitalizaci je to 50% pohyb. Dle mého názoru tento grafu vypadá hodně bullish a ten návrat na PoC je méně pravděpodobný aktuálně.

Analýza altcoinů

Analýza altcoinů

Závěr analýzy

Dle mého názoru jsou kryptoměny již připraveny na výstřel vzhůru. Očekávám, jak růst bitcoinu, tak růst některých altcoinů. Jestli přijde pullback na PoC konsolidačních struktur? V kryptoměnách bych na to nesázel a měl již nabráno. Pokud přijde sestřel, tak jenom dobrat altcoiny i bitcoin.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza altcoinov (7.8.): Tezos (XTZ), Cardano (ADA), a Aave (LEND)

Avatar

Článok

zo dňa

altcoiny

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné analýzy vybraných altcoinov. Dnes sa na trh pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Kryptoměnový trh se opět začíná solidně rozjíždět s bitcoinem včele téměř na 12 000 USD a vypadá to, že celý trh bude nadále pokračovat růstem. My se dneska podíváme na kapitalizaci altcoinů a vybral jsem tři altcoiny, které již máme v Crypto Kingdom signálech. Zrovna včera jsme uzavřeli BNT se ziskem téměř 30 % (rozmnožení BTC mincí).

Kapitalizace altcoinů

Moje analýza kapitalizace altcoinů je poměrně velmi jednoduchá, neboť se skládá ze dvou rezistencí. První je rezistence mezi 130-150 mld. USD, na které jsme nyní. Ovšem kapitalizace altcoinů zatím nepředvádí silné prodejní objemy a naopak konsoliduje těsně pod rezistencí. Tohle vypadá jako sbírání energie na průraz rezistence. Další rezistence je až kolem 250 mld. USD. Pokud by kapitalizace prorazil invalidační level 150 mld. USD, pravděpodobně nás bude čekat bullrun altcoinů.

Analýza kapitalizace altcoinů

Analýza kapitalizace altcoinů

Tezos

Tezos je aktuálně jedním z nejvíce bullish altcoinů. Nyní tvoří silnou konsolidaci na TOPu a připravuje se na další úprk směrem vzhůru. Konstrukce je široká a my bereme zisky i v průběhu konstrukce. Vstupovali jsme na spodním supportu a část profitu budeme konzerovovat na červeném profitu, který je bodem kontroly. Tezos je velmi zajímavý i na střední časový rámec.

Analýza XTZ/BTC

Analýza XTZ/BTC

Cardano

Na Cardanu jsem velice trpělivý, neboť týdenní časový rámec má gapovou konstrukci kolem 1 000 sts. Proto očekávám ještě klesání ceny Cardana. Nahoře došlo k fejkovému průrazu a rapidnímu zamítnutí. Objemy stále vysoké. Nastavte si limitky a dejte chill.

Analýza ADA/BTC

Analýza ADA/BTC

Aave

Dalším velice silným růstovým altcoinem je LEND, který bude pokračovat růstem a vypadá to na nové ATH. Nyní proběhla konsolidace a náš signál je nyní přibližně 10 % v zisku. Stále je tam ovšem obrovský potenciál nastoupit. Celá korekce byla provázena nádhernou učebnicovou divergencí.

Analýza LEND/BTC

Analýza LEND/BTC

Závěr analýzy

Při aktuálních trzích se v našich signálech primárně soutředíme na výkonnost. Takže se snažíme být v signálech vůči bitcoinu a naopak když bitcoin prudce roste, tak mít signály zavřené. Což se nám poslední měsíc opravdu daří. V ASP pak posíláme i signály vůči USDT, takže tam má člověk při ruce opravdu vše.

Víš, že u členství signálů Crypto Kingdom zaplatíš jenom jednou? Nemusíš platit každý měsíc! Máme členství, které trvá, dokud bitcoin nepřesáhne cenu 20 000 USD.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu (6.8.): Mohli by sme ísť až k $14 000?

Juraj Stoklasa

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Juraj Stoklasa z projektu Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Do kryptomien nikdy neinvestuje viac, než si môžete dovoliť stratiť. 

Bitcoin

Z hľadiska 4H grafu momentálne sledujem zónu 11 000 až 11 300 dolárov. Táto zóna nás zatiaľ veľmi pekne drží a kým sa neprepadneme pod, myslím si že by sme mali pokračovať smerom hore. Osobne už neočakávam výraznejší prepad, skôr si myslím že pôjdeme ešte nejaký čas do strany a potom jednoducho znovu začneme rásť. Myslím že by sme postupne mohli pokračovať smerom k hranici 14 000 dolárov.

Dominancia

Na 1D grafe vidíme, že ideme v obrovskom klesajúcom kanáli. Momentálne vidíme, že sa nachádzame zhruba v strede a osobne si myslím, že budeme dlhodobo pokračovať postupne smerom dole. Najbližšiu zastávku by som teda videl niekde okolo 59 až 60 %.  Samozrejme nepredpokladám kolmý pohyb dole. Skôr si myslím, že budeme postupne vlnkovať a posúvať sa nižšie a nižšie.

Altcoin market cap

Na 4H grafe sa pohybujeme v kanáli smerom hore. Pokiaľ sa nachádzame v danom kanáli, sme jednoducho stále bullish. Nato aby sme mohli povedať, že pôjdeme pár dní dole potrebuje preraziť daný kanál smerom dole. V takomto prípade by sme už mohli hovoriť o väčšej korecii na altcoinoch. Zatiaľ sa nám ale táto varianta nepotvrdila. Momentálne na altcoinovom market cape predpokladám jemný pokles k spodnej trendovke a následne znovu rast. Ja osobne tam zatiaľ nevidím žiadny bearish signál, ktorý by nám naznačoval, že pôjdeme výraznejšie dole.

Ak by sme sa predsalen prepadli dole, najbližšiu zastávku by som videl v zóne približne 111 až 113 miliárd dolárov.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Do kryptomien nikdy neinvestuje viac, než si môžete dovoliť stratiť. 

Autor analýzy

Juraj Stoklasa

Trader 2.0Juraj Stoklasa
Trader projektu zameraného na obchodovanie kryptomien  Trader 2.0. 

 

Čítať ďalej

Analýzy

LIVE STREAM: Ako bude vyzerať ďalší bullrun?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Adam Kracík Trader 2.0

Live stream začne v pondelok o 21.00h.

YouTube kanál Jakuba Kraľovanského Trader 2.0 dnes prináša ďalší zaujímavý live stream. Hosťom Jakuba totiž bude odborník na kryptomeny Adam Kracík a spoločne sa  budú rozprávať o tom, ako môže vyzerať najbližší kryptomenový bullrun. Uvidíme letieť hore všetky altcoiny bez ohľadu na ich kvalitu, alebo to  bude tentokrát inak? Do akej miery bude dominovať Bitcoin a ohrozí ho nejaký altcoin na vedúcej priečke kapitalizácie kryptomien? Samozrejme nebude chýbať ani tradičná analýza.

Upozorňujeme, že obsah videa nie je investičnou radou. 

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu (3.8.): Ako to bude s CME gapy?

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Moje minulá analýza, že bitcoin bude následovat stříbro, vyšla úplně perfektně, neboť bitcoin měl přesně rezistenční zastávky na cenách 10 900 USD a 11 900 USD. My jsme v ASP (pro VIP klienty) nastupovali do bitcoinu na 10 998 USD a vybírali profit na 11 925 USD – tomu říkám solidní úlovek.

BTC/USD

Predikce na tento týden bitcoinu je nyní poměrně složitá, protože operujeme s vysokou volatilitou trhu. Jelikož CME bitcoin futures nejedou o víkendu, tak za sebou nechaly prostor, který není vyplněný (říká se mu GAP) a v budoucnu se často stává, že cena tento prostor vyplní. Nyní máme před sebou dva gapy:

  1. Kolem 11 500 USD tzn. víkendový dumpík
  2. Kolem 9 800 USD tzn. prudký start bitcoinu vzhůru

Jak tedy nyní počítat s tím, že by se gapy zaplnily?

Analýza BTC/USD

Analýza BTC/USD

Na grafu nepočítám se zaplněním gapu na 9 800 USD. Pokud by k tomu došlo, pravděpodobně se neudržení uptrendovka a cenu pak přitáhne bod kontroly na 9 200 USD. Naopak počítám se zaplněním gapu na 11 500 USD v horizontu dvou týdnů.

Dominance bitcoinu

Analýza dominance bitcoinu

Analýza dominance bitcoinu

Nechci být poslem hypovacích grafů, ale dominance bitcoinu jasně ukazuje, že nemá moc šancí se udržet. Altcoiny se jeví jako velmi silné a tohle sražení dolů je jasné medvědí znamení, že moje myšlenky předběžně před několika týdny se jenom potvrzují s nastupující altseason.

Kapitalizace kryptoměn

To vyšlo dokonale z minulého týdne. Nyní jsme na rezistenci a bude záležet, zda se kapitalizace udrží nad 300 mld. USD.

Kapitalizace altcoinů

Graf kapitalizace altcoinů

Graf kapitalizace altcoinů

Jsme na velmi důležité cestě, co se týče kapitalizace altcoinů, neboť jsme došli do zelené rezistence, která je aktivní. Nyní bude záležet, jestli udrží kapitalizace altcoinů nápor aktuálně situace. Pokud ano a připraví si stlačení pod rezistencí, pak přijde další pohyb nahoru altcoinů a start altseason. Pokud nikoliv, tak půjdeme zpět na bod kontroly, kde altcoiny budou pokračovat ve své akumulační fázi.

Závěr analýzy

Minulý týden jsme luxusně profitovali nejen na bitcoinu, ale i highcaps vůči USD, které šly nahoru rychleji než bitcoin. Včera jsme poslali už signály a predikce na páry altcoinů s BTC, protože očekávám volatilní konsolidaci od bitcoinu. Nyní je čas opět namnožit mince bitcoinu před jeho dalším výstřelem. Začít s kryptoměnami můžeš v našich signálech za pár korun, kde tě provedeme od A do Z kryptoměnami.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu (30.7.): Minimálne menšia korekcia je v hre

Juraj Stoklasa

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Juraj Stoklasa z projektu Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Do kryptomien nikdy neinvestuje viac, než si môžete dovoliť stratiť.

Bitcoin

Pozrime sa na 4H graf. Ako už iste všetci viete, tento týždeň sa nám podarilo preraziť magickú hranicu 10 tisíc dolárov.  Následne sme pokračovali hore a momentálne sa nachádzame na hladine cca 11 200 dolárov. Ak sa teraz pozrieme na 4H graf, môžeme sledovať, že pri pohybe hore sme robili rotácie smerom hore, ktoré vidno na grafe vo forme trendoviek. To čo je teraz dôležité, je sledovanie týchto trendoviek na predpokladanie ďalšieho vývoja ceny. Ako vidíme, prvú trendovku sme už praskli a býva nepísaným pravidlom, že ak praskneme prvú trendovku, pôjdeme dole a zídeme nižšie minimálne na druhú rotáciu, ktorú som taktiež vyznačil do grafu. RSI máme v extrémnej oblasti, takže to nám tiež napovedá, že by sme mali spraviť minimálne menšiu korekciu.

Či nás zadrží trendovka druhej rotácie pohybu smerom nahor, alebo padneme nižšie a spravíme hlbší retracement si odhadnúť netrúfam.

Každopádne momentálne očakávam istý retracement smerom dole a na samotnú hĺbku si budeme musieť počkať.

Dominancia

Tu si pozrime znovu 4H graf. Na tomto grafe vidíme, že sme krásne podrástli, podľa predpokladu z minulého týždňa. Momentálne graf vypadá, že sme otestovali vyznačenú zónu, ktorú dominancia prekonala a mali by sme teda pokračovať smerom hore. Či sa dokážeme dostať cez vyznačenú hornú trendovku kanála, do ktorého sme sa znovu vrátili je ťažké odhadnúť. Myslím si ale, že minimálne otestujeme hornú trendovku.

Altcoin market cap

Tu si dnes ukážme celkom dôležitý 1D graf. Tu vidíme, že sme prerazili dlhodobejšiu trendovku a momentálne to vypadá, že altcoiny prechádzajú do uptrednu. To je celkom dobré znamenie, že najbližšie mesiace by sme mali na altcoinoch jednoducho stúpať. Z krátkodobého hľadiska si ale myslím, že príde istý retracement aj sem, nakoľko posledné dni sme dosť rástli. Naznačuje nám to aj indikátor RSI, ktorý už je v extrémnej zóne na hodnote 82.

Najbližšie 1 -2  dni očakávam teda na altcoinoch retracement. Je dosť možné, že pôjdeme otestovať prerazenú trendovku.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Do kryptomien nikdy neinvestuje viac, než si môžete dovoliť stratiť. 

Autor analýzy

Juraj Stoklasa

Trader 2.0Juraj Stoklasa
Trader projektu zameraného na obchodovanie kryptomien  Trader 2.0. 

 

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza (28.7.): Bitcoin sa dostal nad $11 000! A čo teraz?

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Ukážem vám v súčasnosti asi najdôležitejší graf, ktorý práve sledujem. Je to graf Bitcoinu na 4H. V akej fáze je momentálne Bitcoin? Zlato aj striebro nám ukazujú, že trend môže byť dlhší a výbušnejší ako si veľa ľudí myslí. Svoj HAJP stále má Tesla a dovolím si tvrdiť, že ho už má aj zlato a striebro. Má ho už však aj Bitcoin? To si ešte nemyslím. Bitcoin vie predviesť aj oveľa väčšie rally a preto by som teraz zo shortami nepokúšal.

Rozoberme si graf nižšie. Vidíme na ňom rotácie smerom nahor. Zatiaľ nám chýbajú sell objemy. Absolútnym kľúčom je teraz podľa môjho RSI, ktoré zubami nechtami drží trendovú líniu.

Akonáhle prepadne RSI skrz trendovku, tak by o niekoľko hodín mal prepadnúť aj graf za pomoci zvýšeného volume. Kým sa tak nestane, tak sme stále bullish.

Dominancia

Dominancia nakoniec urobila to čo mala a vyrazila smerom hore. Avizoval som to už niekoľko týždňov, že akonáhle príde silnejší pohyb na jednu či druhú stranu, tak dominancia pôjde hore.  Môj prvotný target je 65.36 – 65.83.

Kapitalizácia altcoinov

Tu taktiež šípim ešte prepad. Teraz bude základná otázka ako silno altcoiny spadnú. Vymažú celé svoje rasty? Alebo to bude klasická ABC korekcia? Či dokonca triangel? Na to si budeme musieť počkať. Každopádne RSI nám už naznačuje prepad. Rovnako sme už dosť na hrane aj s trendovými čiarami.

Trader2.0

Viac než 25 predikcií aktualizovaných každý deň. Mince so zápalnou šnúrou, ktoré majú dlhodobo výbornú úspešnosť a ich štatistika je vyhodnocovaná nezávislou treťou stranou. Rozbory intradenných grafov. LIVE ROOM, kde s členmi naživo obchodujeme každý utorok a štvrtok o 09:00. Aj to je členstvo Trader2.0.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu (27.7.): Následuje Bitcoin výstrel striebra?

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-curaj

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Ačkoliv se říká, že je bitcoin digitálním zlatem, tak pomocí grafů bychom spíše řekli, že bitcoin následuje chování stříbra.

BTC/USD

Osobně jsem minulý týden čekal otestování 10 000 USD a návrat zpět k 9 300 USD, kde je bod kontroly. Bitcoin ovšem tuto rezistenci propálil a udělal si z ní support se stabilizací na 10 200 USD. Vzhledem k tomu, že bitcoin je v prostorách, kde nejsou akumulační zóny, tak bych se určitě držel uptrendu. To znamená rezistenční úrovně dle předchozích výběžků tj. 10 900 a 11 900 USD.

Analýza BTC/USD

Analýza BTC/USD

Stříbro vs Bitcoin

Ono samozřejmě bychom našli plno podobných grafů, které reagovaly extrémním poklesem kvůli koronaviru. Ovšem stříbro bylo poměrně spící a vystřelilo až poslední dny. Hned v zápětí začal startovat bitcoin. Stejně jako stříbro nemá akumulační objemy ve žlutém pásmu, tak je tam nemá bitcoin. Nedivil bych si, kdyby bitcoin nyní udělal rallye právě až k 12-14 000 USD. Na těchto cenách by se těžaři bitcoinu dostali opět na chvíli do zisku.

Graf bitcoin vs stříbro

Dominance bitcoinu

Už v minulé analýza jsem poukazoval na to, že bitcoinová dominance potřebuje návrat vzhůru a to minimálně k 64-65% dominanci. Navíc celá situace ukazuje na feak-breakout a to je silně reverzní pattern. Dominance bitcoinu určitě nyní poroste a to opět ukazuje na další růst ceny bitcoinu.

Graf dominance bitcoinu

Graf dominance bitcoinu

Kapitalizace kryptoměn

Kapitalizace kryptoměn opět jede správně do cílové rezistence 360 mld. USD. Je tam minimálně ještě 20 % prostoru zisku a dle mého názoru si těch 20 % vezme bitcoin pro sebe. Akumulační zóna žádná, takže by to mohlo být poměrně rychlý pohyb během jednoho týdne. Pak bude záležet, zda přijde utrhnutí ceny a možný nájezd na bullrun, nebo návrat zpět na bod kontroly (To by byla obrovská škoda, protože by následovala další příprava grafu).

Analýza kryptoměn

Analýza kryptoměn

Kapitalizace altcoinů

Altcoiny mají aktuálně dle mého názoru splněno. Další větší pohyby na altcoinech očekávám až na podzim, neboť nyní si bitcoin vezme krátkodobě dominanci zpět. Uvidíme, jak se podaří highcaps tu kapitalizaci altcoinů udržet, ale osobně tomu moc nedávám, protože highcaps vůči BTC potřebují zdravou korekci.

Analýza altcoinů

Analýza altcoinů

Závěr analýzy

Na altcoinech už jsme mince krásně namnožili, takže nyní je opět sledovat růst dominance bitcoinu a s ní i samozřejmě cenu bitcoinu. Osobně bych se vůbec nedivil, kdyby bitcoin nyní vystřelil někam mezi 12 – 14 000 USD.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza trhu (21.7.): Bitcoin prepálil trendovú rezistenciu. Máme vyhraté?

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Dnes sa v analýze trochu bližšie pozrieme na Bitcoin. Dnes sme na ňom totiž zaznamenali výraznejší pohyb. Mení sa tým však niečo? Je čas oslavovať?

Čo sa vlastne stalo?

Na Bitcoine už nejaký čas evidujeme dva základné patterny. Prvý pattern je veľký triangel, kde nás zdola stále drží trendová línia a naopak zhona nás rovnako stláča trendová línia. Bitcoin tak smeruje do apexu triangla. Ako druhý pattern, ktorý sledujem na 4H grafe je channel. Horná hrana channelu sa zhoduje s hornou hranou trianglu. Na tejto kľúčovej trendline už prišlo 4-krát odmietnutie.  Až do dnes! Dnes v doobedných hodinách prišiel breakout týchto dvoch patternov.

Čo sledovať v najbližšom čase?

Prečo si nemyslím, že ešte máme vyhraté? Sme totiž na kryptomenách a z dnešného ,,úspechu” sa stále môže ešte stať knot, alebo tzv. ,,bart pattern”. Na Bitcoin sa takmer zo železnou pravidelnosťou stáva, že ak má prísť k nejakému zásadnému pohybu, tak Bitcoin najskôr vymetie stopky jednej strane a potom ide na druhú stranu.

Na dennom grafe musí Bitcoin svoj rast potvrdiť, utvoriť vyššie maximum. Najbližšie hodiny a dni bude teda pre ďalší vývoj absolútne kľúčové. Svoju pozornosť by som zameral aj na kapitálové trhy a konkrétne S&P500, ktoré by Bitcoin mohlo svojím rastom taktiež pomôcť.

Trader2.0

Viac než 25 predikcií aktualizovaných každý deň. Mince so zápalnou šnúrou, ktoré majú dlhodobo výbornú úspešnosť a ich štatistika je vyhodnocovaná nezávislou treťou stranou. Rozbory intradenných grafov. LIVE ROOM, kde s členmi naživo obchodujeme každý utorok a štvrtok o 09:00. Aj to je členstvo Trader2.0.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu (20.7.): Dominancia Bitcoinu na spadnutie

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-curaj

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Ve svém posledním videu pro kryptoměnovou veřejnost jsem načrtnul myšlenku, že by na podzim mohlo dojít k bullrunu altcoinů. Celý pohyb altcoinů odstartovaly dle mého názoru dvě zajímavé situace:

  • Stabilizace kryptoměnového trhu s bitcoinem nad 9 000 USD
  • Výstřel DeFI kryptoměn

BTC/USD

Ačkoliv se bitcoin snaží a volatilita je velmi nízká, tak jsem stále v medvědí náladě. Krátkodobě cílím bitcoin na support 9 000 USD, kde máme již připravený v ASP krátkodobý obchod. Ve střednědobém období jsem taky v medvědí náladě až k poklesu ceny k 8 400 USD. I těžaři bitcoinu dle mých informací jsou připraveni být na těžbě nerentabilní nyní několik měsíců.

Analýza BTC/USD

Analýza BTC/USD

Dle mého názoru do konce roku 10 000 USD za bitcoin nepřekonáme a dostanou šanci na zajímavé pohyby altcoiny.

Dominance bitcoinu

Dominance bitcoinu je nyní pro mě úplně jasná. Luxusní gravitace a síla shortů nám říká, že dojde pravděpodobně k prasknutí supportu kolem 62 %. Otázkou je, zda k tomu dojde v srpnu, nebo až koncem roku. Neumím si představit, že to dopadlo jinak z aktuální struktury, co vidím na grafu.

Analýza dominance bitcoinu

Analýza dominance bitcoinu

Kapitalizace kryptoměn

Tady je to pro mě také poměrné jasné. Máme tu profil s akumulační zónou na 255 mld. USD. Kapitalizace může klidně do konce roku oscilovat právě kolem této hodnoty. Rezistence je na 280 mld. USD a support na 230 mld. USD. Je to ideální situace, aby altcoiny šly proti bitcoinu. Tím pádem zůstane kapitalizace nezměnění (bitcoin o malinko klesne a altcoiny vystřelí).

Analýza kapitalizace kryptoměn

Analýza kapitalizace kryptoměn

Kapitalizace altcoinů

Jak už jsem v naší privátní skupině naznačil, tak se rozevírají nůžky mezi jednotlivými skupinami altcoinů. Highcapové altcoiny spíše stále klesají, zatím co DeFi altcoiny si jedou svojí rallye včetně dalších zajímavých altcoinů. Při poklesu highcaps můžou klidně zbylé altcoiny letět. Tento rok věřím v dosažení rezistence na 110 mld. USD kapitalizace altcoinů a následné sražení zpět pod 90 mld. USD, kde se nachází bod kontroly. Při této situaci se nůžky mezi skupinami altcoinů ještě více rozevřou.

Analýza kapitalizace altcoinů

Analýza kapitalizace altcoinů

Závěr analýzy

Osobně si myslím, že je naprosto ideální čas se opět naplno věnovat kryptoměnám. Bitcoin vyvázl z nejhoršího a dokázal stabilizovat poměrně vysoko. Některé altcoiny vyšly z pekel a míří do prudkého bullrunu. Je velká pravděpodobnost, že další altcoiny budou následovat. V roce halvingu by altcoiny měly začít pomalu růst a to se nyní děje. Příští rok by měl již patři opět bitcoinu. V našich signálech máme nyní otevřených 8 signálů a dalších minimální 10 zajímavých predikcí. V ASP nyní začínáme obchodovat altcoiny s pákou na Binance Futures.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-