Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza (11.7.): Bearish scenár Bitcoinu je aktívny – Čo bude s BTC ďalej?

Článok

analyza-bitcoin-kralovansky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Na začiatok odporúčam prečítať môj článok pre kryptonovinky z utorka pre všetkých, čo dnes budú tvrdiť:

  • Trh je zmanipulovaný
  • Technická analýza nedáva žiadny zmysel
  • Aj tak je to o náhode
  • Veľryby sa hrajú
  • Trump chce nakúpiť

To som vymenoval len pár „pekných“ komentárov, ktoré som postrehol na rôznych diskusných fórach a skupinách od včerajšieho večera.

Dôležitosť scenárov

Pár z nás tu už niekoľko dní hovorilo o tom, že sme v kľúčovej zóne, v ktorej sa rozhodovať či to Bitcoin ustojí, alebo nie. Kľúčovú zónu som dokonca trafil úplne presne. Pozrite sa, kde sa na anlýze z utorka skončila moja prvý vlnka. Takže toľko na tému technická analýza nefunguje a všetko je to o náhode a o veľrybách. Presne z tohto dôvodu má trader vždy viacero scenárov a ide podľa toho, čo mu daný trh hovorí.

graf

Najpravdepodobnejšia možnosť

Ako prioritný scenár momentálne beriem bearish scenár z utorka s targetom 8707 – 9153 dolárov.

Zamietnutie bolo veľmi ostré a určite by sme nemali pokračovať v takto ostrej korekcii aj ďalej. Celý nasledujúci pokles by mal mať čím ďalej nižšiu dynamiku. Zaujímavé však je aj to, že celý pokles sa zastavil na:

  1. Point of control
  2. Pivote trianglu

Takže znova technická analýza ,,nefungovala.“ Toto je momentálne môj prioritný scenár a teraz je veľmi dôležitý retracement. Podľa retracementu celého tohto prepadu a ďalších dní budeme vedieť zvážiť ďalšie scenáre.

Dominancia Bitcoinu

Ďalší dôkaz fungujúcej technickej analýzy. Dominancia BTC vystrelila až na 1:1 extension, takže môžeme potvrdiť, že sa jedná o vlnu č.3. Od tejto silnej úrovne urobila retracement presne na support ešte z minulého roka odkiaľ prišla znova reakcia. Na prvom grafe vidíme celkový pohľad a možné dokončenie vlny č.3

Na druhom grafe už vidíme presnejšie situáciu, ktorú som opisoval. Odmietnutie od 1:1 extension a následná reakcia na support.

Teraz musíme počkať, aby sme vedeli s presnosťou určiť či sa dominancia BTC uchýli do korekcie a teda vlny č.4, alebo ešte urobí posledný pohyb nahor a až potom príde korekcia. Každopádne altcoiny to extrémne schytali a preto by som sa nečudoval skôr stagnácii, alebo prípadnému poklesu dominancie.

NEPREHLIADNITE! Od 1.7 do 31.7. sme pre vás pripravili výhodnú zľavu -20% na všetky produkty Trader2.0. Ako bonus dostane každý klient ku kurzu aj 10 mincí so zápalanou šnúrou zdarma.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.