Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza (9.7.): Bitcoin v kľúčovej zóne. Toto rozhodne!

Článok

analyza-bitcoin-kralovansky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte traderi. Dnes sa pozrieme iba a čisto na Bitcoin. Ak vás zaujíma dominancia Bitocinu, kapitalizácia či rôzne veľké altcoiny ako ETH, LTC, XRP či malé alty voči BTC, tak odporúčam zhliadnuť náš webinár zo včera, ktorý je umiestnený na konci tohto článku.

Bitcoin

Už včera na webinári som hovoril, že tých možností , čo sa môže stať, máme veľa. Momentálne sme v absolútne kľúčovej zóne. Úplne v jednoduchosti. Teraz sa rozhodne či je daný pohyb smerom UP len retracement, alebo je to začiatok ďalšieho rastu. Ukážme si teda niekoľko možností.

Bearish scenár

Bearish scenár je momentálne taký, že sme práve dokončili vlnu B. Pre niekoľkými desiatkami minút došlo aj k prvému silnému zamietnutiu. Aby bol tento scenár platný, tak Bitcoin by mal z tejto modrej zóny smerovať smerom nadol. Support, kde by som BTC hľadal je až niekde na úrovni 9000 dolárov. V prípade tohto scenára platí, že sme momentálne dokončili len vlnu B, ktorá bola retracementom ostrej korekcie vlny A. Práve v tejto modrej zóny sa rozhoduje, či graf má silu ísť hore, alebo nie.

Bullish scenár

Bullish scenár vyzerá takto. V tomto prípade by sme uvažovali, že ABC korekcia už bola dokončená a momentálne robíme nových 5 vĺn smerom nahor. Aby bol tento scenár validný, tak potrebujeme ostrejší rast a potrebujeme preraziť najbližšie rezistencie. Zároveň vlna č.3 by sa mala dostať na minimálne 1:1 extension.

Rozdiel medzi bullish a bearish scenárom

Je to práve zóna, kde sa nachádzame. V prípade bearish scenáru by sa Bitcoin mal pomaly začať otáčať smerom nadol a malo by prísť k odmietnutiu ceny. V prípade bullish scenáru by mal Bitcoin túto zónu celú prekonať a ísť vyššie.

Trading je hra pravdepodobnosti a štatistiky. My ako traderi musíme postupovať krok po kroku a potrebujeme určité momenty (nazval by som ich checkpointy). Aby sme vedeli určiť, ktorá možnosť je pravdepodobnejšia. Človek, ktorý sa nevyzná v technickej analýze, tak nevie, čo sa deje. Ani my ako traderi nemáme kryštálovú guľu a nevieme presne, kam graf pôjde. Avšak máme pravdepodobnosť a vždy minimálne dva scenáre. Momentálne sme práve v checkpointe, kde sa rozhodne či ten graf pôjde vytvoriť nové HIGH, alebo sa prepadne niekde ku 9000 dolárov. Akonáhle uvidím reakciu v danej zóne a to či už prieraz rezistencie, alebo odmietnutie ceny, tak viem s vysokou pravdepodobnosťou predikovať ďalší vývoj. Avšak kým sa graf v danej zóne nerozhodne, tak stále pracujem minimálne s dvomi scenármi. O tom je trading. Mať neustále viac možností a počúvať, čo mi graf hovorí. Trader nepotrebuje vedieť či to pôjde hore, alebo dole, pretože vďaka viacerým scenárom, nech to ide kamkoľvek, sa vie vždy príslušne zachovať. Osobne mi je momentálne jedno kam BTC pôjde, ale podľa toho ako sa v mojej zóne rozhodne, otvorím buď long, alebo short.

Záznam včerajšieho webináru

NEPREHLIADNITE! Od 1.7 do 31.7. sme pre vás pripravili výhodnú zľavu -20% na všetky produkty Trader2.0. Ako bonus dostane každý klient ku kurzu aj 10 mincí so zápalanou šnúrou zdarma.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.