Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza (29.5.): Bitcoin, trhová kapitalizácia a XRP

Článok

kralovansky-bitcoin-xrp
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na kryptomeny pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský, autor projektu Trader 2.0.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte traderi. Dnes by sme sa pozreli na Bitcoin, celkovú kapitalizáciu a Ripple.

Bitcoin

V mojom poslednom príspevku pre Kryptonovinky som hovoril o dvoch možných scenároch. Jeden z nich bol, že sa Bitcoin nachádza v ABC korekcii a druhý, že sa nachádzame v trianglovej formácii. Druhá možnosť bola nakoniec správna a Bitcoin v nedeľu vyletel smerom hore. Momentálne sme sa ustálili na hodnote 8600 dolárov /Bitfinex/. Po nedeľňajšom raste sa taktiež začala tvoriť trianglová formácia tzv. descending triangel, ktorý bol včera pretnutý smerom nadol, ale okamžite v danej chvíli aj vytiahnutý. Momentálne sme už na silnom supporte, ale myslím si, že to nič nemení na celkovom targete 9500 – 10 000 dolárov.

Keď si natiahneme fibonacci retracement, tak vidíme, že sa pomaly dostávame len k 0.382 úrovne. To, že včera bol pokus o zostrel a nebol úspešný bol veľmi silný náznak toho, že trh má stále silu. Ako prvý náznak ďalšieho rastu na Bitcoine budem brať prerazenie zelenej trendovej čiary. Nebude mi vadiť ani hlbší retracement, pretože momentálne vidíme, že RSI je už pomaly na supporte a pripravené na ďalšiu show.

Ďalší dôvod pre ktorý by sme mohli rásť je ten, že včera Bitfinex poslal 13 000 000 TetherUS na svoju burzu. Väčšinou to bola známka ďalšieho rastu.

Keď sa na graf pozrieme z dlhodobejšej perspektívy, tak hranica 10 000 dolárov je veľmi silná psychologická hranica a hranica 9500 dolárov je naopak silná rezistencia ešte z roku 2018. Navyše sa zrejme nachádzame v poslednej vlne celého rastu, pretože trianglová formácia sa nachádza pred poslednou vlnou v smere daného trendu.

Osobne budem čakať, čo sa udeje na hranici 9500 – 10 000 dolárov. Ak by nastal obrovský nárast shortových pozícií mohlo by dôjsť ku short sqeeze a cena by tak dočasne vyletela aj nad 10 000 dolárov. Netreba zabúdať, že v piatok čiže 31.5. sa uzatvára mesačná sviečka a navyše expirujú CME futures na Bitcoin. Z toho dôvodu si myslím, že ešte najbližšie 2 dni môžeme vidieť nejakú show.

Kapitalizácia

Veľmi podobný graf ako na Bitcoine. Taktiež môj celkový target je niekde na hranici 300 miliárd dolárov, ale staviť sa môžeme už skôr na silnej rezistencii 290 miliárd dolárov. Pre kapitalizáciu platí to isté čo pre Bitcoin. Momentálne sa zrejme nachádzame v poslednej vlne v danom trende. Aj graf kapitalizácie by si zaslúžil určitú korekciu celého cyklu.

XRP (Ripple)

XRP je extrémne zaujímavý coin, ktorý má úplne inú štruktúru, ako iné mince. Väčšina TOP altcoinov sa pohybuje zhruba rovnako a tvorí dosť podobné formácie. Výnimkou je XRP a Tron. Ripple je však známy svojou kontroverziou. Keby sme sa pozreli na 1D graf, tak vidíme že graf Ripplu vyzerá asi takto. Obrovská pumpa, strmí pokles. Znova obrovská pumpa a znova strmí pokles. Tento rok sa už graf trochu umúdril, ale napriek tomu Ripple výrazné zaostáva za ostatnými altcoinami a to on nemá vo zvyku.

Keď sa pozrieme na Ripple bližšie, tak môžeme vidieť akoby sa nám celý graf zagulacoval. Support nás držal veľmi dlho a aj napriek rastu som toho názoru, že Ripple stále nepredviedol doslova nič. Rovnako sme pri tomto coine zvyknutý aj na veľké ohlásenia a spolupráce, po ktorých sa taktiež v posledných týždňoch zľahla zem. Ripple je podľa mňa spiaci gigant, ktorý sa čoskoro prebudí, ale bude mať pred sebou veľmi silnú rezistenciu na úrovni 0.52 – 0.56 doláru. Musím sa však priznať, že z hľadiska technickej analýzy toto nie je coin, ktorý by sa mi veľmi páčil, ale je to Ripple. Známy svojimi obrovskými nárastmi hodnoty, veľkými senzáciami a kontroverziami. V čase rastu, kedy rastie nielen Bitcoin, ale aj TOP altcoiny voči doláru, mi príde Ripple ako coin, ktorý si pre nás ešte niečo prichystá.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0

Ing. Jakub Kraľovanský
Moje meno je Jakub Kraľovansky, trading bol najskôr môj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som majiteľom unikátneho projektu Trader 2.0, ktorého cieľom je vychovať nových traderov a spoločne budovať traderskú komunitu na Slovensku. Ak si chceš privyrábať tradingom, alebo sa ním dokonca živiť, tak na mojej stránke nájdeš ďalšie informácie.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.