Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza (22.5.): Bitcoin, kapitalizácia, dominancia, HIGH cap a LOW cap altcoiny

Článok

kralovansky-bitcoin-22-5-2019
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na kryptomeny pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský, autor projektu Trader 2.0.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte traderi. V tomto článku sa pozrieme v stručnosti na Bitcoin, kapitalizáciu, dominanciu BTC a ukážeme si základnú charakteristiku altcoinov voči doláru a altcoinov voči Bitcoinu.

Bitcoin

Bitcoin sa momentálne nachádza v korekčnej štruktúre a nič na tom nezmenil ani nedeľný rast. Dôvod je taký, že sme stále neprekonali posledné HIGH! Pre celý trh je veľmi sympatické, že sa Bitcoin drží stále hore a neprišlo rázne zamietnutie. Momentálne má dve možnosti. Môže konsolidovať vo forme trianglu, alebo klasickou ABC korekciou. Na svojom grafe mám zatiaľ nakreslené obidve možnosti, aj keď ja sa viac prikláňam forme trianglu a to práve kvôli nedeľnému rastu. Momentálne niet pochýb o tom, že sa nachádzame vo 4-tej vlne. Tá je typická svojim sideways pohybom a práve patternom trianglu. Ak sa budeme pohybovať v rámci trianglu, tak nám trh nedá šancu na nákup na nižšej hodnote. Ak sa potvrdí ABC korekcia, tak budeme mať možnosť nakúpiť BTC nižšie pred ďalším rastom. Kým bude Bitcoin stabilizovaný, tak môžeme hľadať príležitosti na ďalších minciach, ale o tom už ďalej.

Kapitalizácia

Vyzerá dosť podobne ako Bitcoinu. Taktiež uvažujeme nad 2 scenármi, buď korekciou vo forme trianglu, alebo klasickou ABC korekciou. Po fáze konsolidácie a stabilizácie očakávam ďalší výstrel kapitalizácie smerom nahor, kde by nás mohlo zastaviť až okrúhle číslo 300 miliárd dolárov. Taktiež platí rovnaké, čo pri BTC. Ak budeme konsolidovať v rámci trianglu, tak kapitalizácia nebude výraznejšie klesať, čo by mohlo dopomôcť altcoinom.

Dominancia

Rovnako aj dominancia Bitcoinu je momentálne v korekčnej štruktúre. Po veľmi silnom really aprílovom rally (52% -> 63%) sme včera vypadli z trianglu a dominancia by mala znova klesať.

Altcoiny voči doláru – HIGH cap

Altcoiny s vysokou kapitalizáciou sú momentálne taktiež v korekcii. Ono sa niet ani čo čudovať, svoje štruktúry majú dokončené. Každý altcoin sa správa trochu inak, ale vo svojej podstate majú všetky veľmi podobnú štruktúru. Po aprílovom raste Bitcoinu a časoch, kedy si Bitcoin doslova kradol dominanciu a totálne ich vysával, sa minulý týždeň dočkali aj high cap altcoiny svojho rastu. Takže svoj mini hajp už zažili. Momentálne idú skôr do strany. Niektoré v trianglovej formácií, iné klasickou ABC korekciou. Avšak táto skupinka altcoinov má ešte stále čas na ďalší rast. Navyše táto skupinka altov je veľmi úzko previazaná s Bitcoinom, takže na ďalší výraznejší rast musí zaveliť najprv Bitcoin.

Altcoiny voči Bitcoinu – LOW cap

Inak povedané aj shitcoiny. V každej časti tohto článku som si prihrieval polievku práve na túto časť. Keď sa pozriete spätne, tak Bitcoin by mal ísť do strany, kapitalizácia by mala byť stabilná (jedine, že by prišla ABC korekcia), dominancia Bitcoinu by mala klesať a veľké alty voči USD by mali taktiež jemne klesať. Keď si to všetko spojím dokopy, tak zistím, že niekde predsa len ten kapitál tiecť musí. BINGO! Sú to práve tieto altcoiny! Prečo? Počas apríla, kedy Bitcoin rástol a kradol si dominanciu, táto skupinka altcoinov klesla v priemere o 50-60%. Extrémne poklesy a výpredaje boli typickou črtou posledných týždňov. Teraz došlo aj na nich. Po veľkých výpredajoch majú altcoiny perfektne vyzerajúce grafy a je to práve táto skupinka mincí, ktorá momentálne rastie. Svoju pozornosť by som v týchto dňoch venoval práve sem, pretože je úplne normálne, že po tak extrémnych výplachoch smerom nadol príde nejaká korekcia opačným smerom a teda smerom UP. Kedy inokedy by tieto malé altcoiny mali rásť, ak nie v čase, kedy je Bitcoin stabilizovaný a dominancia má klesať?

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0

Ing. Jakub Kraľovanský
Moje meno je Jakub Kraľovansky, trading bol najskôr môj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som majiteľom unikátneho projektu Trader 2.0, ktorého cieľom je vychovať nových traderov a spoločne budovať traderskú komunitu na Slovensku. Ak si chceš privyrábať tradingom, alebo sa ním dokonca živiť, tak na mojej stránke nájdeš ďalšie informácie.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.