Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Taproot aktivovaný. Bitcoin čaká najvýznamnejšia aktualizácia za 4 roky

Článok

Bitcoin radosť
Pixabay.com

Hoci nejde o udalosť, ktorá by mala okamžitý zásadný vplyv na cenu Bitcoinu (BTC), ide možno o najzásadnejšiu vec, ktorá sa podarila v súvislosti s Bitcoinom za niekoľko posledných rokov. Bitcoinoví ťažiari totiž potvrdili príchod aktualizácie siete známej ako Taproot, ktorá bude implementovaná do siete podľa predbežných odhadov 14. novembra 2021.

Schválenie aktualizácie Taproot si vyžadovalo, aby ju podporila väčšina bitcoinových ťažiarov.  Splnenie tejto podmienky si konkrétne pýtalo potvrdenie “hlasu za aktualizáciu” v 90% vyťažených blokov jednej ťažobnej epochy – tj. v aspoň 1815 blokoch z celkového počtu 2016 blokov (tieto epochy trvajú v priemere dva týždne). Splniť túto podmienku sa podarilo v sobotu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

https://twitter.com/pourteaux/status/1403688529180430339

Taproot v skratke

Ako sme už viackrát písali, upgrade Taproot bude maskovať výdajové podmienky podpísané transakčnými stranami, čo je funkcia, o ktorej sa tvrdí, že bude ma významný dopad na súkromie transakcií a tiež ovplyvní možnosti Bitcoinu v oblasti smart kontraktov.

Aktualizácia by taktiež mala tiež prispieť k zníženiu transakčných poplatkov, zvýšeniu bezpečnosti a taktiež so sebou priniesť vylepšenia peňaženiek.

Binance Academy v stručne vysvetľuje, že po aktualizácii Taproot by mohol Bitcoin čerpať z týchto benefitov:

  • Zníži sa množstvo dát, ktoré sa budú presúvať a ukladať na blockchain
  • Do bloku by sa mohlo zmestiť viac transakcii
  • Transakčné poplatky BTC by sa mohli znížiť

Práce sa len začali

Významný core developer Bitcoinu Pieter Wuille k schváleniu Taproot poznamenal: ,,Je to prvá zmena konsenzu od aktivácie Segwitu v auguste 2017. Rozširuje skriptovacie možnosti Bitcoinu a spôsoby, ktoré robia niektoré veci lacnejšie (najmä zložitejšie aplikácie ako sú multisig a veci na druhej vrstve) a trochu aj súkromie tým, že často skrývajú presne pravidla výdavkov.“

Wuille však zdôraznil, že schválenie Taproot je v skutočnosti len začiatkom dôležitých prác. Teraz je dôležité, aby sa začalo pracovať na softvéroch, ktoré dokážu využiť benefity, ktoré so sebou prinesie vylepšený protokol. Aj z tohto dôvodu bude Taproot implementovaný až v novembri, čo dáva vývojárom dostatok času na prípravu.

Zdroje: kryptonovinky.sk, decrypt.co, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.