Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Tanzánia je ďalšou krajinou, ktorá “poškuľuje” po Bitcoine

Článok

Tanzánia
Pixabay.com

Keď El Salvador oznámil, že legalizuje Bitcoin ako svoje zákonne platidlo, čo následne expresne rýchlo aj spravil, začali sa ozývať politici z iných rozvojových krajín, ktorí volajú po obdobnom kroku aj v rámci ich jurisdikcií.

Minulý týždeň sme vás informovali o pripravovanom zákone, ktorý by mohol prilákať ťažiarov Bitcoinu do Paraguaja, no zdá sa, že ešte ďalej by mohla zájsť africká krajina Tanzánia. Jej prezidentka Samia Suluhu Hassanová totiž v pondelok vyzvala centrálnu banku, aby začala intenzívne skúmať kryptomeny.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Hassanová to však nepovedala na spôsob politikov západných krajín, ktorí keď už vyzývajú centrálne banky v súvislosti s kryptomenami konať, myslia to tak, aby obmedzili ich vplyv. Hassanová naopak chce, aby centrálna banka Tanzánie podnikla kroky smerujúce k ich adopcii.

,,Sme svedkami vzniku nových ciest naprieč internetom. V celom našom regióne, vrátane Tanzánie, sme ešte neakceptovali, alebo nezačali používať tieto nové cesty. Žiadam centrálnu banku, aby začala pracovať na tomto vývoji. Centrálna banka by mala byť prichystaná na zmeny a nemala by byť zastihnutá ako nepripravená,” upozornila.

https://twitter.com/DocumentingBTC/status/1404126444863766533

Ako uvádza portál Cointrelegraph, subsaharská Afrika je druhou najväčšou oblasťou podľa objemov P2P obchodovania Bitcoinu s týždennými objemami zhruba 16,5 milióna dolárov.

Najväčší podiel na týchto objemoch má Nigéria, ktorá sa v tomto smere umiestňuje hneď na druhom mieste za USA s objemami okolo 8,5 milióna dolárov týždenne. Pokiaľ ide o africký kontinent, nasledujú Keňa, GhanaJuhoafrická republika. Tanzánia je siedma s objemami okolo 90 tisíc dolárov za uplynulých sedem dní.

Spomedzi afrických krajín sa v súvislosti s Bitcoinom najčastejšie zmieňuje Nigéria, z ktorej prichádzajú mnohé protichodné informácie od pokusu vlády obmedziť akékoľvek obchodovanie najznámejšej kryptomeny, až po iniciatívy, ktoré by mohli viesť k jeho legalizácii. V tomto smere je Nigéria dosť ťažko čitateľná podobne ako Čína. Adopciu Bitocinu v tejto krajine však nedávno svojimi tweetmi výrazne podporil Jack Dorsey, šéf firiem Twitter a Square, ktorý vidí v Afrike pre adopciu Bitcoinu obrovské príležitosti.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.