Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Paraguaj má príležitosť prilákať čínskych ťažiarov. Pomôcť môže aj nový zákon

Článok

Paraguaj
Pixabay.com

Paraguajský kongresman Carlos Rejala preloží budúci mesiac pred paraguajský parlament návrh zákona, ktorý by mohol do krajiny prilákať bitcoinových ťažiarov a mnohé kryptomenové spoločnosti hľadajúce svoje útočisko v Latinskej Amerike.

Carlos Rejala, ktorý je 36-ročným úspešným podnikateľom, začal prvýkrát koketovať s Bitcoinom v roku 2017 a aktívneho ho začal obchodovať v roku 2019. V súčasnosti je členom nezávislej strany Hagamos v mene ktorej predloží zákon, ktorý by mal prispieť k tomu, aby sa Paraguaj stal akousi mekkou kryptosektora v Južnej Amerike. Zákon má okrem iného podporiť ťažbu kryptomien v krajine, umožniť financovať operácie v krajine kryptomenami, vyplácať dividendy do zahraničia a kapitalizovať zisky z kryptomien v miestnych bankách.

Rejala poznamenal, že ak jeho návrh zákona uspeje a bude schválený, je pripravený  ísť ešte ďalej a po vzore El Salvador predstaví návrh zákona, ktorý by legalizoval Bitcoin ako zákonné platidlo.

Odporúčame: El Salvádor schválil zákon o Bitcoine. Tu sú jeho detaily  

Paraguaj má mnoho zelenej energie

,,Najprv chceme dať Paraguaju status priateľskej krajiny k technológii blockchain,” uviedol. Jednou z hlavných úloh je  prilákať ťažiarov Bitcoinu vďaka lacným zdrojom energie, ktorá sa pohybuje okolo 0,05 USD za kilowatthodinu a je najnižšia v regióne. Dôležité je poznamenať, že takmer 100% produkcie tejto energie pochádza z vodných zdrojov. ,,je to obnoviteľná energia, ktorá neznečisťuje, čo je pre ťažiaorv Bitcoinu veľmi dôležité,” zdôraznil.

Paraguaj aktuálne nedokáže využiť všetku energiu, ktorú produkuje. Ako príklad uviedol hydroelektráreň, ktorú zdieľajú s Brazíliou. V súčasnosti jej zdroje využívajú len na 26% z 6067 megawattov, na ktoré majú nárok.

,,Máme množstvo energie, ktorú predávame do Argentíny a Brazílie takmer zadarmo, pretože ju môžeme predávať len našim susedom,” doplnil Juanjo Benitey Rickamann, ktorý je globálnym riaditeľom miestnej ťažobnej spoločnosti Bitcoin.com.py.

Rickmann bol aj na bitcoinovej konferencii v Miami, kde sa stretol aj s prevádzkovateľmi ťažobných poolov z Číny, ktorí aktuálne pre nepriaznivú situáciu v ich krajine (vláda chce zakázať ťažbu BTC, alebo ju výrazne obmedziť) hľadajú nove útočiska pre svoj biznis. Rickamann uviedol, že títo ťažiari vyžadujú prístup k približne 100 megawattom. ,,Možno je toto naša veľká príležitosť zapojiť ich a rozvíjať sa,” uviedol.

Podpora je zatiaľ otázna

Rejalov zákon, ktorý by mal vytvoriť pre ťažiarov a kryptopodniky v Paraguaji ešte výhodnejšie prostredie, najprv potrebuje získať minimálne 41 hlasov v poslaneckej snemovni. Potom pôjde do Senátu a ak ho schváli aj on, musí ho ešte odobriť paraguajský prezident. Ten má právo veta.

Osud zákona je teda v súčasnosti nejasný, no krajiny Južnej Ameriky sa stávajú k témam súvisiacim s Bitcoinom menej konzervatívne, než Európa či Severná Amerika. Jeho presadenie preto nemusí byť úplnou utópiou obzvlášť v prípade, že pre Paraguaj to môže byť ekonomický výhodné.

Zdroj: coindesk.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.