Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Superhviezda NFL Tom Brady pravdepodobne kúpil Bitcoin

Článok

NFL
Pixabay.com

Hokej má Waynea Gretzkeho, basketbal Michaela Jordana, no a americký futbal zas Toma Bradyho – najslávnejšieho quarterbacka NFL, ktorý počas svojej kariéry získal 7 Super Bowlov, 5 trofeji MVP Super Bowlu a tri ocenenia pre MVP sezóny. Ale prečo ho spomíname na stránke o kryptomenách? Jednoducho z dôvodu, že pravdepodobne investoval do Bitcoinu.

Aby sme uviedli veci na pravú mieru, Tom Brady zatiaľ investíciu do Bitcoinu nepotvrdil. “Dôkazy” však naznačujú, že sa tak naozaj stalo. Legenda NFL si totiž zmenila profilovú fotografiu na Twitteri za obrázok, na ktorom má laserové oči. Presne tie, ktoré používajú v posledných mesiacoch práve fanúšikovia Bitcoinu volajúc po tom, aby jeho cena prekročila magickú hranicu 100 000 dolárov.

Čo tomu predchádzalo?

Najlepší quarterback histórie si upravil profilový obrázok na Twitteri na “laser eyes” krátko po tom ako Jason Yanowitz, spoluzakladateľ Blockworks, zverejnil na tejto sociálnej sieti špekuláciu, že investoval do BTC. ,,Hovorí sa, že Tom Brady akumuloval Bitcoiny. Retweetnite, ak si myslíte, že GOAT (greatest of all time = najlepší v histórii) by si mal nahodiť laserové oči. Docieľme, aby sa to stalo.”

Yanowitz zároveň pripravil pre Bradyho aj fotku s laserovým očami. Presne tú, ktorú Brady krátko na to použil vo svojom profile.

Na potvrdenie, či Brady naozaj kupoval Bitcoin si musíme počkať. Redakcia DeCrypt sa snažila skontaktovať so zástupcami hráča, no odpoveď v čase písania článku ešte nedostala.

Laserové oči sú veľkým hitom

Laserové oči v predošlých mesiacoch použili v rámci Twitteru mnohé známe osobnosti, ktoré sa stali fanúšikmi Bitcoinu. Vrátane Elona Muska, Michalea Saylora z Microstrategy či americkej senátorky Cynthie Lummisovej (štát Wyoming).

,,Laserové oči hovoria o technológii, ktorá chráni ľudské práva na život, slobodu a vlastníctvo. Signalizujú zámer urobiť z Bitcoinu nástroj pre ekonomické posilnenie,” uviedol Michael Saylor, človek, ktorý motivoval predstavenstvo svojej firmy Microstrategy, aby postupne kúpilo viac než 91 000 BTC.

Ak by Tom Brady naozaj potvrdil kúpu Bitcoinu, bola by to pre najznámejšiu kryptomenu skvelá reklama. Ide o jedného z najpopulárnejších športovcov v USA a už len vďaka šialenstvu okolo Dogecoinu, ktorý propagoval Elon Musk, Mark Cuban či Mia Khalifa vieme, ako ľahko dokážu celebrity motivovať bežných ľudí investovať prakticky do hocičoho.

Brady a NFT

Pravdepodobnosti, že Brady sa stal “Bitcoiner” nahráva aj skutočnosť, že kryptomeny preňho nie sú úplne nové. Minulý mesiac totiž učinil prvé kroky v rámci NFT sektora, keď sa stal zakladateľom a predsedom spoločnosti Autograph, ktorá sa chce špecializovať na zberateľský trh s nefungibilnými tokenmi. Na spustení platformy sa spolupodieľajú aj ľudia z Apple, DraftKings či Spotify, čo naznačuje jej veľký potenciál.

Správy o potenciálnej investícii Bradyho do Bitcoinu prichádzajú v rovnaký deň, ako zakladateľ a CEO Facebooku Mark Zuckerberg pomenoval svoje dve kozy menami “Bitcoin” a “Max”. Viac sme o tom písali tu.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne