Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin-explozia
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Inštitucionálny záujem je zjavne stále silný, mnohé altcoiny si nezaslúžia svoju pozíciu, Ethereum 2.0, Beam či Cardano. Je tu tradičný nedeľňajší súhrn TOP správ zo sveta kryptomien.

Bitcoin

Stačí, aby inštitúcie vložili jednu percento svojho portfólia do Bitcoinu, a ten okamžite vystrelí na cenu 50 tisíc dolárov. Tvrdí to analytická spoločnosť Messari. Téme sme sa podrobnejšie venovali tu.

Spoločnosť Grayscale pokračuje vo výraznej akumulácii bitcoinov. Najnovšie čísla uvádzajú, že za minulý týždeň získala pod kontrolu takmer trojnásobok počtu bitcoinov, ktoré boli v tom čase vyťažené. Ak by v tomto tempe pokračovala, môže mať k januáru 2021 pod kontrolou viac než 3 percentá všetkych BTC. Viac sa dozviete tu.

Jim Rodgers, ktorý patrí medzi rešpektovaných investorov a často je stavaný po bok Warrena Buffeta či Georga Sorosa, tvrdí, že Bitcoin napokon padne na nulu a to jednoducho z dôvodu, že mu jeho rozmach nedovolia “tí mocní”. Viac sa dozviete tu.

Anthony Pompliano z Morgan Creek Digital poslal list významným dôchodkovým správcovským spoločnostiam, ktorým odporúča, aby aspoň časť svojho portfólia v rozmedzí jedného až 5 percent alokovali v Bitcoine.

Ak by cena Bitcoinu teraz “explodovala”, zrejme by to nebola dobrá správa pre väčšinu ľudí. Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Virgin Galactic Chamatha Palihapitiyu by to totiž zrejme znamenalo, že by vo svete nastal určitý typ katastrofy a mnoho ľudí by trpelo. Viac sa dozviete tu.

Altociny

O staking Ethereum po očakávanom prechode na proof-of-stake konsenzus bude obrovský záujem. Naznačuje to nielen rastúci počet peňaženiek s aspoň 32 ETH, ktoré je potrebné držať, aby bolo možné zapojiť sa do stakingu, ale aj správy, podľa ktorých je až 95% Etherov v obehu prakticky okamžite pripravených zapojiť sa. Viac sa dočítate tu.

O Ethereum medzitým prichádzajú správy, podľa ktorých je prechod na novú generáciu Ethereum 2.0 opäť o krôčik bližšie. Viac informácii sa dozviete v tomto texte.

Počet transakcií na blockchaine Ethereum sa blíži rekordným hodnotám zaznamenaným v úvode roka 2018. Zdá sa však, že nejde o prirodzený organický rast. Značná časť súčasných tvorí totiž spam zo strany ťažiarov. O tom čo sa snažia docieliť sa dočítate tu.

Spoluzakladateľ spoločnosti Blockfyre Simon Dedic tvrdí, že 5 z desiatich najhodnotnejších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie si nezaslúži túto svoju pozíciu. Vymenoval taktiež kryptomeny, ktoré sú vhodnými kandidátmi na ich nahradenie. Podrobnosti nájdete tu.

Generálny riaditeľ Messari Ryan Selksis tvrdí, že kryptomena Cardano sa čoskoro zaradí medzi najkapitalizovanejšie kryptomeny na trhu. Predpokladá, že ADA by sa mohla v budúcom roku dostať dokonca do prvej päťky. Viac sa dozviete v tomto článku.

Ido Sadeh Man a Barry Topf zo spoločnosti Saga, ktorá sa špecializuje na stablecoiny, skonštatovali, že tieto digitálne mince zmenia technológiu financií, no nezmenia samotnú menovú politiku štátov. Ich prínos však bude zrejmý a mohol by prispieť aj postupnej adopcii decentralizovaných mien.

Jeremy Allaire zo firimy Circle, ktorá stojí za stablecoinom USDC, tvrdí, že stablecoiny majú obrovskú budúcnosť a je presvedčený, že ich používanie sa stane v budúcnosti absolútnou samozrejmosťou pre väčšinu ľudí.

Kryptoprojekt Beam sa chystá urobiť výrazný krok k anonymnému DeFi ekosystému. V rámci hardforku, ktorý je plánovaný na koniec týždňa, povolí vznik dôverných aktív – takzvaných Beam CA tokenov, ktoré budú v budúcnosti kľúčovým komponentom DeFi ekosystému na tejto sieti. Gean Sullivan tvrdí, že ide o proces, v rámci ktorého sa Beam stane skutočne anonymnou kryptomenou a zároveň anonymným ekosystémom pre decentralizované financovanie (DeFi).

Mali by ste vedieť

  • Už čoskoro by mohla byť na burze NASDAQ zalistovaná druhá mining firma špecializujúca sa na výrobu ťažobného hardvéru – čínska spoločnosť Ebang. Podľa Samsona Mowa z Blockstream je to dobrá správa, pretože ťažobný sektor potrebuje väčšiu transparentnosť
  • Spoločnosť PayPal pravdepodobne začne v dohľadnej dobe podporovať platby kryptomenami. Naznačuje to skutočnosť, že hľadá špecialistu zo sektor kryptomien, ktorý má skúsenosti s develompentom bitcoinu, programovacím jazykom C++ a asymetrickou kryptografiou

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne