Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Bitcoin

Bitcoin ETF od VanEck a SolidX sa opäť nedočká zo strany Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) definitívneho verdiktu. Jej podávateľ burza CBOE BZX Equity Exchange ho už niekoľko týždňov pred deadline stiahla bez vysvetlenia dôvodu. Podrobnosti a možné dôvody sa dočítate tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Zdá sa, že keď cena stagnuje, záujem o Bitcoin výrazne klesá. Naznačujú to dáta z Google Trends, ktoré informujú o tom ako v priebehu času stúpa a klesá záujem o vyhľadávanie konkrétneho kľúčového slova na stupnici od 1 do 100. Bitcoin je aktuálne na čísle 6 zo 100, pričom 100, teda maximálny záujem, dosiahol v decembri 2017. Viac sa dočítate v tomto článku.

Počet bitcoinových adries, na ktorých je aspon 10 bitcoinov, dosiahol nový rekord. Ak vás zaujíma, koľko ich je a koľko existuje adries s vyše 100, 1000 resp. 10 000 BTC, dozviete sa to v tomto článku.

Významný míľnik dosiahol SegWit. Pomocou tejto aktualizácie bitcoin core z augusta 2017 sa prvýkrát realizovalo viac než 50% bitcoinových transakcií. Vďaka Segwitu sa podarilo zmenšiť veľkosť transakcií tým, že sa z nich odstránili dáta podpisu sa zvýšila kapacita bloku.

Pozitívne naladený ohľadom Bitcoinu, no určite nie v súvislosti s globálnou ekonomickou situáciou, je šéf burzy BitMEX Arthur Hayes. Ten cez týždeň vyhlásil, aby sme sa pripravili na skorý rast Bitcoinu na cenu 20 tisíc dolárov, k čomu mu pomôžu intervencie zo strany FEDu o kvantitatívnom uvoľňovaní.

Vedúci partner kryptomenovej investičnej spoločnosti Blocktown Capital James Todaro vymenoval 5 faktorov, na základe ktorých predpokladá v nasledujúcich rokoch ďalší výrazný rast ceny bitcoinu. Ak vás zaujíma, ktoré to sú, otvorte si tento článok.

Predseda SEC Jay Clayton opäť naznačil, že cenu bitcoinu je možné manipulovať a ak sa regulácie v tomto smere nepohnú vpred, Bitcoin sa na významnú svetovovú burzu typu NASDAQ či NYSE nedostane.

Tom Lee z Fundstrad Advisors má veľké očakávania od Bakktu, ktorý spustí svoje obchodovanie s bitcoin futures  viazanými na reálne BTC už v pondelok. Lee sa domnieva, že BAKKT výrazne zvýši dôveru inštitúcii v kryptomeny.

Zaujíma vás, akým spôsobom sa dá meniť bitcoin? Viete, čo je to softfork a hardfork a aký je medzitým rozdiel? Ak vás táto téma zaujíma, pozrite si nové vydarené video od Kicoma z Bitcoinoveho kanála.

Altcoiny

Zmenáreň Conbase vo svojom blogu zverejnila zoznam 17 kryptomien, ktoré podrobne študuje a mohli by sa objaviť v jej ponuke. Na rozdiel od predchádzajúcich oznámení tohto typu ide o kryptomeny, ktoré ešte neboli spustené. Patrí medzi ne aj kryptomena Telegramu. Podrobnosti sa dozviete tu.

Problém s nejasným koncom sa rysuje pre anonymné kryptomeny. Spúšťajú ho nove nariadenia Financial Action Task Force (FATF), ktoré žiadajú od kryptomenových búrz povinnú identifikáciu oboch strán, ktoré realizujú transakcie v hodnote vyše 1000 dolárov. Z tohto dôvodu už juhokórejský OKEx pristupuje k delistovaniu šiestich kryptomien, ktoré chránia anonymitu užívateľa – Monero, Dash, Zcash, Horizen a Super Bitcoin a podobný krok avizuje aj ďalšia juhokórejská burza UpBit. Nariadenia FATF prídu do platnosti do leta 2020 a je otázne, ako sa k týmto nariadeniam postavia najväčšie kryptomenové burzy a ako to ovplyvní budúcnosť altcoinov zameraných na súkromie.

Týždeň bol opäť horúci v súvislosti s kryptomenou Libra od Facebooku. Predstavitelia najväčšej sociálnej siete a Libra Association o nej hovorili so zástupcami 26 centrálnych bank. Hoci zo strany regulátorov existujú veľké pochybnosti a chcú proti Libre bojovať, šéf projektu David Marcus zopakoval, že Libra nepredstavuje pre finančný systém žiadne riziko, nie je to nová mena ohrozujúca suverenitu štátov a cez všetky problémy ju chcú uviesť na trh už v budúcom roku. Medzitým sa Gabrielle Rabinovitchová z PayPalu vyjadrila na adresu spolupráce Paypalu s Libra veľmi opatrne a upozornila, že účasť PayPal na tomto projekte je zatiaľ len nezáväzná.

Boj voči stablecoinom vyhlásilo Nemecko. Návrh ktorého cieľom je zabrániť, aby sa stali alternatívnymi menami a ohrozovali suverenitu štátu, už prešiel aj rukami kabinetu Angely Merkelovej. Predpokladá sa, že iniciatíva súvisí najmä s príchodom kryptomeny Libra.

Mali by ste vedieť

  • Americká verzia burzy Biannce názvom Binance.US sa chystá na spustenie. Nebude však dostupná v 13 amerických štátoch vrátane Floridy, Washingtonu alebo New Yorku. Binance.US oznámila, že sa bude snažiť čím skôr získať povolenie aj v týchto amerických štátoch.
  • Prieskum na britských solventných mileniáloch, ktorí sa narodili medzi rokmi  1981 až 1996, zistil, že z danej vzorky mileniálov až 20% investovalo aj do kryptomien. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.
  • Zaujímavý prieskum urobila aj ING – jeho výsledkom je zistenie, že väčšina Európanov vie o kryptomenách len veľmi málo. Podrobnosti sa dočítate tu.
  • Severná Kórea údajne plánuje vytvoriť vlastnú kryptomenu, hoci od jej spustenia je zatiaľ veľmi ďaleko. Cieľom je využiť túto kryptomenu na obídenie amerických sankcií.
  • Turecko si stanovilo za primárny cieľ na najbližších 5 rokov vybudovanie blockchainovej infraštruktúry, ktorá by mala pomôcť v rôznych odvetviach

Odporúčame:

Pravidelný nákup bitcoinu – najlepší spôsob, ako byť v pluse

7 dôležitých rád a TIPOV pred investíciou do kryptomien

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.