Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Súd sa opäť postavil za Ripple, SEC dostal ďalšiu facku – Víťazný koniec pre Ripple možno už čoskoro

Článok

Pixabay.com

V posledných hodinách uzreli svetlo sveta ďalšie novinky ohľadom súdneho sporu medzi SEC a spoločnosťou Ripple (XRP). Poslednou dobou sú všetky nové zistenia z tohto sporu v prospech Ripple. Dnešok nebol výnimkou, na čo reagovala aj cena samotnej kryptomeny XRP, ktorá stúpla približne o 15% za posledných 24 hodín a cena sa tak dostala späť nad 1 USD.

SEC dostal od súdu facku, opäť…

Sarah Netburn, sudkyňa predsedajúca tomuto súdnemu sporu medzi Ripple a SEC, odmietla návrh agentúry na prístup k akýmkoľvek právnym záznamom spoločnosti Ripple.

SEC predtým požiadala sudkyňu Netburn, aby nariadila spoločnosti Ripple predloženie záznamov o právnom poradenstve, ktoré dostávala ohľadom predaja tokenov XRP a o tom, či si bola spoločnosť vedomá federálneho zákona o cenných papieroch, ktorý má dodržiavať. SEC sa domnievala, že spoločnosť Ripple ignorovala právne rady týkajúce sa takéhoto dodržiavania predpisov a pokračovala v predaji XRP. SEC vo svojom súdnom spore tiež poznamenala, že spoločnosť Ripple získala týmto predajom 1,3 miliardy dolárov.

„…Sťažnosť smeruje k tomu, že spoločnosť Ripple získavala finančné prostriedky od roku 2013 predajom digitálnych aktív známych ako XRP v neregistrovanej ponuke cenných papierov investorom v USA a na celom svete…“

Pretože však sudkyňa odmietla prístup k dokumentom spoločnosti Ripple, podporila tým argument spoločnosti Ripple, že SEC ju vôbec nevarovala pred právnym štatútom aktíva XRP ako neregistrovaného cenného papiera. Pri tomto vývoji bude musieť SEC zvážiť ďalšie spôsoby, ako bojovať proti tomuto prípadu. Jeremy Hogan, právny zástupca, ktorý dôsledne sleduje súdny proces, uviedol: „Sudkyňa ODMIETA návrh SEC, aby získali prístup k dokumentom s názormi právnikov spoločnosti Ripple…“

Spoločnosť Ripple má teraz v úmysle preukázať, že SEC mlčala osem rokov, pričom náhle podala svoju právnu sťažnosť až v decembri 2020. Sudkyňa Netburn k tomu však nezaujíma zatiaľ nijaké stanovisko.

Drobnú špekuláciu ohľadom XRP publikoval na twitteri Mark Phillips, ktorý napísal:

„Ak nemáte jasno v tom, prečo sú @Ripple & $XRP napadnuté, stačí sledovať peniaze a opýtať sa, pre koho je Ripple najväčším rizikom? Sú to banky, pre ktoré je najväčšou nočnou morou práve ekosystém XRPL / XRP.“

Cena XRP pozitívne reaguje

Cena samotnej kryptomeny XRP na tieto nové zistenia reaguje pozitívne. Za posledných 24 hodín jej hodnota stúpla takmer o 15%, čo je spomedzi TOP 10 najväčších kryptomien najvyšší denný prírastok. XRP sa tak opäť obchoduje nad úrovňou 1 USD.

Zdroj: ZyCrypto/Tradingview

Zaujímajú vás trading boti?

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroje: ZyCrypto, AmbCrypto, Twitter

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Kryptomenám sa aktívne venujem od roku 2017. Najviac sa zaujímam o rôzne altcoiny, ktoré majú reálny technický význam. Prinášam vám rôzne návody, tipy, postrehy a rovnako aj dôležité novinky zo sveta kryptomien.Pokiaľ sa vám moja tvorba páči, môžete ju podporiť LTC na nasledovnú adresu: LPdrzvv9yYDMV3tgFyTTJKYcDpRpJ2Kd38 (LTC)

Populárne