Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Substack priniesie bitcoinove Lightning Network platby 500 tisíc predplatiteľom

Článok

Lightning Network
Pixabay.com

Minulý týždeň sme vás informovali, že technológia Lightning Network (LN), ktorá má vyriešiť problémy Bitcoinu týkajúce sa pomalých a nákladných transakcií, si konečne získava výraznejšiu trakciu. Inak povedané jej adopcia sa začína urýchľovať. Najnovšie správy nahrávajú tejto téze, pretože Lightning Network začne podporovať populárna platforma Substack, ktorá má vyše 500 000 platiacich predplatiteľov.

Spravodajská platforma zo San Francisca Substacks v pondelok oznámila, že novinári a blogeri, ktorí ju používajú na písanie svojich článkov, budú môcť po novom účtovať za svoj obsah poplatky aj v BTC. A to práve skrz technológiu Lightning Network (LN), ktorá umožňuje bitcoinové platby za absolútne minimálne poplatky a v reálnom čase.

Služba informovala, že zatiaľ bude na nej možné platiť Bitcoinom cez LN len za obsah, ktorý sa bude týkať kryptomien. Takýchto článkov je však relatívne plná, nakoľko sa stala obľúbenou sieťou práve pre žurnalistov zaujímajúcich sa o tieto témy. Patria medzi nich napríklad populárny trhový analytik Willy Woo so svojim newslettrom “The Bitcoin Forecast” alebo Dan Held s “The Held Report”.

Prečítajte si: Adopcia technológie Lightning Network sa zrýchľuje

Platforma bude platby Lightning Network riešiť za spolupráce so spoločnosťou OpenNode, ktorá sa špecializuje na realizáciu bitcoinových platieb. Skrz ňu okrem platieb cez LN vraj bude možné urobiť aj platbu on-chain transakciou (s ňou sú však spojené vyššie náklady).

Ďalšie siete sú na rade

OpenNode k tejto novinke uviedla, že v prípade Substacks ide o prvú veľkú platformu, ktorá umožní autorom prijímať platby v Bitcoinoch, no určite nie poslednú. V oficiálnom stanovisku totiž naznačila, že čoskoro sa pripoja ďalšie známe platformy, ktoré urobia obdobný krok.

Pridá sa aj Twitter?

My dopĺňame, že zapojenie technológie Lightning Network pre instantné bitcoinové platby naznačil v rámci populárnej siete Twitter jej zakladateľ a generálny riaditeľ Jack Dorsey. Kedy a či sa tak naozaj aj stane, je však zatiaľ otázne. Dorsey je však veľkým fanúšikom Bitcoinu a tiež podporovateľom adopcie Lightnijng Network, čo tomu nahráva do karát.

Zdroj: decrypt.co, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.