Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Sú krypto burzy férové? Len dve z TOP10 nenafukujú volume

Článok

Burzy - trading
Burzy - trading

Decembrový prieskum The Blockchain Transparency prišiel s veľmi znepokojujúcimi informáciami o tom, ako veľké burzy s kryptomenami manipulujú s výsledkami denného volume, čím sa snažia umelo vzbudzovať dojem, že sa na nich vo veľkom obchoduje. Len dve z TOP10 búrz, ktoré sa oficiálne pýšia najvyššími volume, z tohto prieskumu vyšli s čistým štítom – Binance a Bitfinex.


Sledujte nás na Facebooku

Manipulácia volume sa deje vďaka botom, ktoré medzi sebou umelo obchodujú (vymieňajú si) BTC za USD, resp. v rámci iných obchodných párov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Potešujúci je výsledok burzy Binance, ktorá má čistý štít a jej výsledky volume sú reálne. Je to ďalší dôkaz toho, že Changpeng Zhao so svojim tímom robia okolo tejto kryptoznačky skvelú robotu. Tretia v poradí skončila burza Coinbase Pro s taktiež 100% “čistým volume”, ktorá síce so svojim reálnym volume ešte za BinacneBitfinex výrazne zaostáva, no po sľubovanom zalistovaní ďalších desiatok kryptomien im bude pravdepodobne robiť čoraz väčšiu konkurenciu.

TIP: Prečitajte si našu recenziu burzy Binance

Naopak nedobre dopadla burza OKEx, o ktorej sme písali, že nedávno predbehla v dennom volume práve Binance a stala sa vďaka tomu najväčšou burzou na svete podľa denného objemu realizovaných obchodov. Ako sa ukázalo, len 11% z nich sú naozaj reálne, čiže OKEx za Binance v skutočnosti výrazne zaostáva.

TIP: Pozrite si naše hodnotenie búrz s kryptomenami

Rebríček 25 búrz s najvyšším denným volume vrátane tých, ktoré zavádzajú:

Denné volume búrz - vrátane fejkových volume

Rebríček top búrz po aktualizácii výsledkov (reálne volume):

Reálne volume

Zdroj: blockchaintransparency.org

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.