Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Štyri správcovské spoločnosti priznali investíciu do Bitcoinu skrz GBTC

Článok

mesto
Pixabay.com

Čerstvé podania na Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC) týkajúce sa výsledkov hospodárenia za druhý kvartál 2021, odhalili ďalšie nepriame inštitucionálne investície do Bitcoinu.

Investíciu do Bitcoinu skrz podania na SEC potvrdili štyri finančné správcovské spoločnosti z USA, ktoré v podaní na SEC museli priznať, že do Bitcoinu investovali skrz obľúbený inštitucionálny nástroj Grayscale Bitcoin Trust (GBTC).

GBTC je produkt od spoločnosti Grayscale, ktorý je krytý bitcoinami vlastnenými touto firmou (má ich viac než 655 000). Investor si však kupuje od Grayscale len “akcie” GBTC, pričom 1 GBTC predstavuje 0.00093848 BTC (súčasná trhová hodnota 1 GBTC je okolo 38,5 USD, pozn.red.).

Inštitúcie častokrát preferujú takúto formu investície do Bitcoinu pred jeho priamou kúpou a zaradením do súvahy, keďže u investície do GBTC nemusia riešiť bezpečnú úschovu BTC. Pri neexistencii Bitcoin ETF je práve GBTC jeden z najjednoduchších spôsobov, ako urobiť jednoduchú expozíciu voči cene najznámejšej kryptomeny.

Akcie GBTC nakúpili v druhom kvartáli podľa Twitter kanálu Macroscope, ktorý podrobne sleduje podania na SEC v spojení s Bitcoinom, tieto spoločnosti:

  • Clear Perspective Advirors z Illiois potvrdila kúpu 7790 GBTC (cca 300 tisíc dolárov)
  • Ancora Advisors z Clevelandu potvrdila kúpu 13 945 GBTC (cca 536 tisíc dolárov)
  • Boston Private Wealth zvýšil svoju investíciu z 88 189 GBTC na 103 469 GBTC (cca 4 milióny dolárov)
  • Parkwood z Ohio zvýšil svoju investíciu z 93 000 GBTC na 125 000 GBTC (cca 4,8 milióna dolárov)

Intel investoval do akcii Coinbase

Hoci v poslednej dobe sa len sporadicky objavujú správy o priamych inštitucionálnych investíciách do Bitcoinu (zaradenie BTC na súvahu), okrem zmieňovaných investícii do GBTC potvrdzuje rastúci záujem o kryptosektor aj správa, podľa ktorej technologicky gigant Intel kúpil akcie najväčšej kryptomoenovej zmenárne v USA Coinbase.

Podľa podania na SEC Intel nakúpil v druhom kvartáli 2021 akcie Coinbase (COIN) za hodnotu v rozmedzí 500 000 až 1 000 000 dolárov, pričom pri súčasnej cene týchto akcii ide o hodnotu približne 787 407 dolárov.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.