Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Štartuje historicky druhé Bitcoin Futures ETF. Napodobní úspech ProShares?

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Po veľkolepom štarte ProShares Bitcoin Futures ETF na NYSE sa na trh dostane v tomto týždni aj historický druhé bitcoinové Futures ETF. Tentokrát ide o ETF od spoločnosti Valkyrie, ktoré sa v piatok 22. októbra začne obchodovať na burze NASDAQ.

Ako bolo už niekoľkokrát avizované, Bitcoin Futures ETF od ProShares nebude jediným, ktorému dá Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) zelenú. Už včera sme vás informovali, že od budúceho týždňa sa začne obchodovať aj Bitcoin Futures ETF od VanEck, no a najnovšou lastovičkou je udelenie povolenia pre žiadosť spoločnosti Valkyrie Investments.

„BTFD“ a Justin Sun

ETF od Valkyrie sa začne obchodovať pod úsmevným tickerom “BTFD”, čo je skratka, ktorá je v rámci kryptomenovej komunity známa ako slogan pre “Buy The F*cking Dip” – obľúbený vulgárny signál pre nákup Bitcoinu respektíve inej kryptomeny v čase, kedy padá jej cena. Ktovie, aký podiel na tejto skratke mal Číňan Justin Sun, zakladateľ kryptomeny Tron (TRX), ktorý patrí medzi najväčších akcionárov Valkyrie a podľa vlastných slov pomohol výraznou mierou aj k spusteniu tohto ETF.

Podľa Leah Waldovej, generálnej riaditeľky Valkyrie Funds, predstavuje schválenie druhého Bitcoin Futures ETF ďalší pozitívny signál pre celý amerických krypto priemysel. ,,Toto spustenie je dôležité, pretože je ďalším potvrdením, že regulačné orgány chcú spolupracovať s priemyslom na regulácii kryptoaktív a nie na ich zákaze,” poznamenala. ,,Čím viac produktov príde na trh, tým viac povedomia prinesú a my dúfame, že aj väčšiu adopciu. Pre podobne produkty samozrejme existujú aj iné podania a malo by zmysel, aby tiež prišli na trh,” dodala.

Prvé ETF prekonalo očakávania. Konkurencia má ťažkú úlohu

Valkyrie sa od piatka púšťa do konkurenčného boja s ProShares Bitcoin Futures ETF, ktorého štart prekonal azda všetky očakávania. ProShares dokonca pokoril bradatý rekord prvého ETF na zlato ($GLD) z roku 2004, keď už za necelé dva dni dosiahol AUM vyše jednej miliardy dolárov. “$GLD” to trvalo pred 18 rokmi takmer celé tri celé dni, no aj tak bolo až do tohto týždňa najúspešnejšie.

Analytik Bloombergu Eric Balchunas po skvelých výsledkoch ProShares poznamenal, že pre ostatných žiadateľov o Bitcoin Futures ETF bude veľmi ťažké vyrovnať sa mu. Už v piatok naznačí svoj potenciál Valkyrie a pravdepodobne už v pondelok sa k ním pridá aj VanEck.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.