Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Stablecoiny pravdepodobne čakajú prísnejšie regulácie

Článok

stablecoiny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Len deň pred Vianocami vydala americká regulačná pracovná skupina pod skratkou PWG, ktorá zahŕňa ministerstvo financií, FED, Komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC) a Komisiu pre futures kontrakty (CFTC) spoločne vyhlásenie, ktoré naznačuje, čo môže čakať stablecoiny z pohľadu regulácii v roku 2021.

Z vyhlásenia vyplýva, že vydavatelia stablecoinov, teda kryptomien, ktoré kopírujú hodnotu iného aktíva – zväčša amerického dolára (napr. USDT, USDC…) alebo aj cenného kovu (PAXOS GOLD) budú musieť dodržiavať pravidlá, ktoré vyplývajú z hľadiska finančného práva. Musia teda zaviesť systémy, ktoré budú dodržiavať všetky príslušné požiadavky na boj proti praniu špinavých peňazí.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Z uvedeného nie je jasné, akým spôsobom chcú regulátori stablecoiny vnímať. Preto otázka toho, či ide o cenné papiere, alebo skôr komodity alebo deriváty, zostáva stále otvorená.

,,Skupina dosiahla produktívnu rovnováhu. Uvedomili sme si dôležitú úlohu, ktorú stablecoiny zohrávajú v našich národných a svetových ekonomikách a zároveň sme si uvedomili potrebu zaistiť, aby tieto finančné nástroje neprispievali k trestnej činnosti,” uviedli v spoločnom vyhlásení.

Hoci sa spomínané orgány na základe tohto vyhlásenia chystajú výraznejšie regulovať trh so stablecoinami, ich vyhlásenie pôsobí miernejšie, než zákon Stable Act, ktorý sa snaží presadiť Rashita Tlaiba v americkom kongrese. Tá totiž chce, aby emitenti stablecoinov boli povinní získať na prevádzku takéhoto druhu podnikania licenciu a zároveň by podľa všetkého výrazne spomalil progres v tejto oblasti. Zmieňovaný zákon má mnoho úskalí a podľa odborníkov na trh s kryptomenami by mohol výrazne spomaliť adopciu novej technológie, ktorú so sebou prinášajú digitálne aktíva.

Čaká stablecoiny vážny problém? V kongrese chcú schváliť problematický zákon

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.