Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Spustenie ETHPoW skončilo chaosom – cena kryptomeny klesla o cca 70%

Článok

fail
Zdroj: Unsplash.com

Niekoľko hodín po úspešnom prechode Ethereum na Proof of Stake konsenzus (PoS) vznikla po avizovanom forku aj kryptomena Etheruem Proof of Work (v skratke ETHPoW), ktorá naďalej funguje na konsenze Proof of Work, čiže je možné pokračovať v jej ťažbe.

Kryptomena ETHPoW, ktorá vznikla predovšetkým za účelom, aby mali ťažiari pôvodného Ethereum naďalej čo ťažiť, a teda mohli pokračovať v tejto zárobkovej činnosti, sa však rodila veľmi ťažko.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Vybrali nesprávny ID

Pri jej vzniku si ETHPoW totiž vybral reťazec ID, ktorý sa už používal, čo viedlo k veľkému chaosu  a problémom používateľov pripojiť sa k tejto sieti. ,,Chain ID, ktorý bol vytvorený na uľahčenie hard forku Ethereum Classic v roku 2016 slúžil ako akýsi odtlačok prsta pre konkrétnu sieť, aby pomohol na blockchaine potvrdiť jedinečnú identitu aktív v reťazci. ID reťazca ETHPoW však už zrejme používala testovacia sieť Bitcoin Cash,” vysvetlil portál DeCrypt, ktorý následne neznačil, že testovanie pred hardforkom ETHPoW bolo pravdepodobne zanedbané, pretože by tento problém malo odhaliť.

Celá situácia je o to kurióznejšia, že možný konflikt ID reťazcov bol hlavnou témou vydania ETHPoW už niekoľko týždňov pred touto udalosťou. ,,V kruhoch začal kolovať strach, že v dôsledku vytvorenia ETHPoW sa môžu stať používatelia obeťami takzvaných replay útokov, ak ETHPoW nedokáže zmeniť reťazec svojej siete z ID siete Ethereum. Podvodníci by v podstate mohli replikovať transakciu zo siete ETHPoW v skutočnej sieti Ethereum, ak by mali obe siete rovnaké ID reťazca.“

Cena ETHPoW prudko klesla

Problém si uvedomoval aj samotný tvorca EThPow čínsky ťažiar Chandler Guo, ktorý viedol celú iniciatívu k vzniku tejto kryptomeny. O to je kurióznejšie a zvláštnejšie, že ETHPoW si napokon naozaj vybralo ID, ktoré bolo už použité pri inej sietí (Bitcoin Cash).

Cena kryptomeny ETHPoW sa obchodovala po spustení na úrovni okolo 60 dolárov, no v čase písania článku stojí už len necelých 14 dolárov, čo predstavuje pokles o približne 70%.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.