Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Ethereum komunita oslavovala prechod na PoS – prehľad najzaujímavejších reakcii

Článok

Ethereum
Zdroj: Unsplash.com

Kryptomena Ethereum po prechode na Proof of Stake konsenzus znížila svoju energetickú náročnosť o vyše 99%, čo sa stal aj hlavný topic nasledujúcich komunitných osláv.

Prechod ETH na Proof of Stake konsenzus je vykresľovaný ako tretí najdôležitejší okamih v histórii kryptomien hneď po vzniku Bitcoinu a vzniku samotného Ethereum (ETH). Ethereum tak po rokoch plánovania definitívne opustilo konsenzus Proof of Work, ktorý je energeticky náročný, a vymenilo ho za konsenzus, ktorý je v tomto smere omnoho “šetrnejší”.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Zakladateľ Ethereum Vitalik Buterin po úspešnom merge skonštatoval, že je “absolútne nadšený, že (ETH) opustilo éru Proof of Work” pričom v ďalšom tweete nezabudol zmieniť, že po Merge sa energetická náročnosť tejto kryptomeny diametrálne zmenila.

Buterin následne spomenul, že vízia o prechode na PoS sa datuje už do roku 2014. ,,Je zrejme, že  ekosystém Ethereum o tom sníval už od začiatku. Výskum proof-of-stake sme začali blogovým príspevkom Slosher už v januári 2014,“ pripomenul.

Hlavná tvár tejto kryptomeny následne pokračoval vo vykresľovaní Proof of Stake ako ideálnej náhrady za Proof of Work z pohľadu “fyziky”. ,,PoW funguje využitím reálnych funkcii, ako je elektrina, hardvér a počítače, kým PoW nám v podstate umožňuje vytvoriť simulovaný vesmír, ktorý má svoje vlastné fyzikálne zákony.”

Ďalšie reakcie z Twitteru

Prechod ETH na PoS bol sprevádzaný aj množstvom pozitívnych reakciu Ethereum komunity a rôznych meme obrázkov, ktoré zaplavili najmä Twitter.

Zakladateľ Uniswap Labs Hayden Adams poznamenal, že tento krok “zlepší imidž Ethereum na verejnosti viac, než čokoľvek iné v celej histórii”, poukazujúc na zmenu v spotrebe energie tejto siete a doplnil, že “ľudia masívne podceňujú tento aspekt zlúčenia.”

Merge pochválil taktiež šéf firmy Ripple stojacej za kryptomenou XRP Brad Garlinghouse, ktorý ho označil za “skutočne neuveriteľný technologický počin”.

Firma Yuga Labs stojaca za populárnymi NFT kolekciami zas poznamenala, že ide o dôležitý krok k adopcii Ethereum „u prvej miliardy ľudí”.

K prechodu ETH na PoS dokonca gratuloval aj najväčší Twitter kanál kryptomeny Dogecoin (DOGE), ktorá sa teraz stala druhou najväčšou PoW kryptomenou po Bitcoine (podľa trhovej kapitalizácie).

Objavila sa aj kritika

Významný okamih Ethereum sa však stretol aj s nemalou kritikou. Najmä z bitocinových radov silnie upozorňovanie na skutočnosť, že ETH na PoS bude omnoho náchylnejšie na cenzúru a bude centralizovanejšie.

Bitcoin však sám o sebe bude teraz čeliť nepríjemnej anti-kampani spojenej s jeho energeticky náročným Proof of Work konsenzom, keďže zostal prakticky jednanou veľkou kryptomenou, ktorá ho využíva. Nedávno sme ale písali, že Bitcoin sa môže podľa environmentalistu a analytika Daniela Battena stať v budúcnosti prvým monetárnym systémom s nulovými emisiami, čo by mohlo tento FUD zvrátiť.

Bitcoin sa môže stať sieťou s nulovými emisiami, tvrdí Daniel Batten

K merge sa sarkasticky vyjadril aj nezávislý novinár Jordan Shachtel, ktorý skonštatoval, že kryptomena Ethereum po prechode na PoS konsenzus sa úspešne premenila na “mincu Svetového ekonomického fóra (WEF)“, ktorá “podľa svojho návrhu dáva všetku hodnotu a kontrolu do rúk ľudí na vrchole”.

Podpichovačné komentáre prišli aj zo strany Cardano komunity (ADA), ktorá poznamenala, že ETH na PoS vlastne len dobieha Cardano, ktoré na tomto konsenze funguje už dlhšie a že po blížiacom sa hardforku Vasil bude Cardano opäť o krok popredu, pretože zlepší svoje škálovanie, ktoré je pre Ethereum naďalej problém. V tomto prípade však treba uviesť, že hoci sú tieto poznámky z určitého uhľu pohľadu pravdivé, úplne ignorujú fakt, že Ethereum je čo sa týka adopcie a využívania na míle vzdialené od Cardano.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.