Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (9.8.): O ICO je naďalej veľký záujem

Článok

Správy dňa a ICO
Správy dňa a ICO

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

O ICO je naďalej obrovský záujem

Počiatočná ponuka mincí (ICO) je podľa správy ICORatings čoraz populárnejšia. V roku 2018 dosiahli ICO už vyše 11 miliárd dolárov a kým v prvom štvrťroku to boli “len” tri miliardy, v druhom už osem. Dokopy je to desaťkrát viac než v prvých dvoch štvrťrokoch 2017. Najviac ICO vzniká v Európe, približne 46 percent. Najviac investícií zas prúdi zo Severnej Ameriky, až 65 percent. (cointelegraph)

Štúdia z Yale

Finanční experti z univerzity Yale navrhli systém faktorov na predpovedanie cenových trendov u hlavných kryptomien. Nová štúdia ekonómov Aleh Tsyvinski a Yukun Liu je označovaná za prvú „komplexnú ekonomickú analýzu kryptomien a blockchain technológie”. V štúdii kryptomien Bitcoin, Ethereum a Ripple podľa historických údajov (2011-2018) zistili, že kryptomeny nemajú žiadnu expozíciu (vzor chovania) na väčšine bežných akciových trhov, taktiež ignorujú faktory ako  návratnosť cien a komodít a makroekonomické faktory. Naopak štúdia uvádza, že návratnosť investície u kryptomien je predpovedaná faktormi, ktore sú špecifické výhradne pre trhy s kryptomenami. Patrí sem najmä silný momentový efekt, ktorý hovorí o tom, že ak sa cena zvýši za týždeň, je veľká pravdepodobnosť, že v raste bude pokračovať aj v ďalšom týždni. Teda nárast ceny Bitcoinu stimuluje vyšší dopyt po trhu, čo vedie k ďalším investíciám. (cointelegraph)

Kiyosaki verí kryptomenám

Americký podnikateľ a spisovateľ Robert Kiyosaki, ktorého preslávila najmä kniha „Bohatý otec, chudobný otec” si myslí, že kryptomeny sú peniazmi ľudí a v predpovedá im svetlú budúcnosť. Naopak veľmi skeptický je pokiaľ ide o americký dolár. Viac o tom píšeme v tomto článku.

Rýchle správy

USA:  V republikánskych primárnych voľbách, ktoré sa konali 7. augusta, neuspel Austin Peterson, ktorý je známy svojou obhajobou Bitcoinu. Peterson prehral boj s generálnym prokurátorom Joshom Hawleyom, ktorý získal 58% hlasov.

BITCOIN ATM: Tokijská spoločnosť Trend Micro, ktorá sa špecializuje na softvérovú bezpečnosť, našla malware, ktorý môže byť zneužitý v automatoch na Bitcoiny. Na darkwebe sa predáva za 25 tisíc dolárov.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne