Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Autor knihy „Bohatý otec, chudobný otec“ Robert Kiyosaki verí v budúcnosť kryptomien (+VIDEO)

Článok

Robert Kiyosaki - kryptomeny
Robert Kiyosaki - kryptomeny

Robert Toru Kiyosaki je americký podnikateľ a autor bestsellerov, z ktorých vyniká najmä titul „Bohatý otec, chudobný otec“. Ak ste niekedy čítali motivačnú literatúru, alebo ste narazili na článok o knihách, ktoré by si mal prečítať každý začínajúci podnikateľ, na názov tejto knihy ste už určite narazili. Nepochybujeme o tom, že mnohí z vás ju aj prečítali.

71-ročný rodák z Havaja vo svojich knihách často označuje americký dolár za podvod, ktorý podľa neho dospeje k fatálnym následkom. Kiyosaki sa najnovšie vyjadril aj na adresu kryptomien, ktoré na rozdiel od dolára majú podľa neho svetlú budúcnosť.

V podscaste Sane Crypto Podcast rešpektovaný autor porovnával americký dolár, zlato, striebro a digitálne peniaze. Podľa neho majú peniaze aktuálne tri formy – peniaze vlád, teda fiatové peniaze. Peniaze od boha – teda zlato a striebro (tie tu podľa Kiyosakiho vždy budú, aj keď šváb zvaný americký dolár “zomrie”) a peniaze ľudí, ktorými sú virtuálne peniaze, ktore dnes poznáme aj ako kryptomeny.

Kiyosaki si myslí, že americký dolár napokon zanikne, pretože zlato striebro a kybernetické peniaze ho prekonajú. ,,Americký dolár je podvod,” zdôraznil a dodal: ,,Myslím si, že práve sledujeme koniec dolára.”

Rešpektovaný spisovateľ tvrdí, že dolár stratil svoju hodnotu už v roku 1971, kedy prezident Nixon ustúpil od zlatého štandardu. Americký dolár odvtedy už viac nebol krytý zlatom a podľa Kiyosakiho sa preto stal podvodom.

Pokiaľ ide o krátkodobejšiu predikciu, Kioysaki očakáva, že príde ďalšia kríza, ktorá bude mať globálne následky. ,,Mali sme tu veľký pád v roku 2000, ktorý je označovaný za prasknutie dotcom bubliny. Potom tu bol rok 2008 a pád trhu s nehnuteľnosťami. Ďalší prichádza a bude najväčší zo všetkých. Kedy to presne bude to naozaj neviem, ale už teraz sledujeme prvé príznaky,” myslí si.

Že Kyiosaki verí budúcnosti digitálnych mien je nepochybne dobrým signálom pre ľudí, ktorí sa zaujímajú o túto tému, teda aj čitateľov nášho portálu kryptonovinky.sk. Kým sa však stanú kryptomeny náhradou bežných fiatových mien, nepochybne ešte uplynie ešte veľa času. Dovtedy nás sledujte, aby ste boli pritom. A ak by ste chceli priamo spolupracovať s našim portálom, napíšte nám na kryptonovinky(zavinac)gmail.com.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.