Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (9.5.): Facebook študuje Blockchain

Článok

Správy dňa - Facebook
Správy dňa - Facebook

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Facebook študuje Blockchain

David Marcus, vedúci aplikácie Facebook Messanger, oznámil, že Facebook skúma možnosti využitia blockchain technológie. ,,Vytváram malú skupinu, ktorá by preskúmala, ako najlepšie využiť blockchain na Facebooku. Začneme od nuly,” prezradil v rozhovore pre CNBC.

Marcus sa v decembri stal členom rady kryptozmenárne Coinbase. Generálny riaditeľ Facebooku  a jeho tvorca Mark Zuckerberg v januári vyhlásil, že bude skúmať kryptomeny s cieľom zistiť ich potenciál na posilnenie postavenia jednotlivcov. Uviedol, že moc decentralizovaných systémov, ako sú kryptomeny, by mohli pomôcť odstrániť moc centralizovaného systému a umiestniť ju naspäť do rúk jednotlivcov. (cointelegraph.com)

Podvýbory USA vidia v blockchaine riešenie bezpečnosti

Dva podvýbory USA usporiadali v utorok 8. mája rokovania o tom, ako môže technológia blockchain pomôcť v riadení dodávateľského reťazca. Dospeli k názoru, že ide o technológiu, ktorá má širokú škálu aplikácií a to napriek súčasnému nedostatku štandardov v celom odvetví. ,,Ak sa nám podarí prekonať stigmu kryptomien a pozrieme sa na technológiu, ktorá za nimi stojí, mohlo by to byť riešenie mnohých otázok týkajúcich sa počítačovej bezpečnosti a ochrany údajov,” uviedol kongresman Barry Loudermilk. (cointelegraph.com)

Bývalý poradca Donalda Trumpa predpovedá ľahšie pochopiteľnú kryptomenu

Gary Cohn, bývalý prezident spoločnosti Golman Sachs ako aj bývalý ekonomický poradca amerického prezidenta Donalda Trumpa, verí v budúcnosť globálnej kryptomeny, ale bude ľahšie pochopiteľná, než je súčasný Bitcoin. Viac o tom píšeme v tomto článku.

 

Google Trends nesignalizuje záujem nových ľudí o kryptomeny

Napriek tomu, že kryptomeny v priebehu posledného mesiaca rástli na hodnote, podľa Google Trends nerastie záujem o digitálne meny medzi potenciálnymi novými zákazníkmi.

Tom Lee predpovedá rasť BTC po konferencii v New Yorku

Wall Street analytik a šéf spoločnosti Fundstrat Tom Lee je presvedčený, že každoročná konferencia o kryptomenách, ktorá sa koná budúci týždeň, pomôže k opätovnému rastu hodnoty Bitcoinu. Viac o tom píšeme v tomto našom článku.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne