Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Tom Lee: Konferencia v New Yorku môže nakopnúť Bitcoin k výraznému rastu

Článok

Tom Lee Consensus 2018
Tom Lee Consensus 2018

Wall Street analytik a šéf spoločnosti Fundstrat Tom Lee je presvedčený, že každoročná konferencia k kryptomenách, ktorá sa koná budúci týždeň, pomôže k opätovnému rastu hodnoty Bitcoinu.

Konferencia Consensus 2018, ktorá sa uskutoční od 14. do 17. mája 2018 v New Yorku, v predchádzajúcich rokoch vždy prispela k rastu hodnoty najznámejšej kryptomeny.

Podľa portálu newsbtc.com sa očakáva, že konferencia priláka približne 7000 ľudí, medzi ktorými bude mnoho potenciálnych investorov. Zúčastniť by sa malo vyše 250 rečníkov. Lee v poznámke, ktorú uviedol klientom spoločnosti Fundstrat, uvádza, že v minulosti táto konferencia spôsobila rast hodnoty Bitcoinu od 10 do 70 percent a to v priebehu nasledujúcich 2 mesiacov. Tentokrát sa domnieva, že by mohol rast prekonať predchádzajúce roky.

,,Už je to jedna z najväčších konferencii na svete. Jej návštevnosť v tomto roku sa výrazne zvýšila a prichádza v čase, kedy sú Bitcoin a kryptomeny nižšie v porovnaní s úvodom roka. Z tohto dôvodu očakávame, že následný rast bude väčší ako v minulých rokoch,” uviedol.

Ak by mal Lee pravdu a scenár z minulých rokov by sa opakoval, Bitcoin by mohol rásť k hodnote 15 tisíc dolárov. Ak by mal pravdu v tom, že rast bude tento rok vyšší, než po predchádzajúcich ročníkoch, BTC by mohol útočiť na nové maximá.

Lee však priznáva, že nič nie je isté. Na trhu totiž panujú obavy z regulácií, ktoré by mohli ovplyvniť predpokladaný rast. ,,Čo sa však môže pokaziť? Komentáre súvisiace s regulačnými rizikami počas konferencie sú negatívne. My však neočakávame, že to tak bude.“

Regulácie budú počas konferencie nepochybne horúcou témou. Súčasná kauza o tom, či sú Ethereum a Ripple cennými papiermi a či ich tak SEC (Americká komisia pre cenné papiere a burzy) klasifikuje, by mohla mať negatívny vplyv na celý trh s kryptomenami. Viac o tom píšeme v tomto článku.

Leeho predpovede o vývoji ceny Bitcoinu sú nezvyčajne presné. V auguste 2017 predpovedal, Že Bitcoin do polovice roku 2018 prekročí hodnotu 6000 dolárov. Mal pravdu, hoci ten okamih prišiel výrazne skôr. Taktiež úspešne avizoval, že tento rok začne hodnota Bitcoinu rásť po konci daňových povinností v USA (v polke apríla), v čom mal tiež pravdu aj keď samozrejme neexistuje dôkaz, ktorý by dokázal, že za to môže naozaj len koniec zdaňovacieho obdobia v USA. Lee  taktiež viackrát potvrdil svoju predpoveď, že BTC do konca roka 2018 dosiahne nové maximum okolo 25 tisíc dolárov.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne