Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (9.2.): Binance, Európske banky a kryptomeny, Tim Draper či XRP

Článok

Správy dňa kryptomeny - Tim Draper, Binance
Správy dňa kryptomeny - Tim Draper, Binance

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať. Zatiaľ ho spúšťame len skúšobne na pár nasledujúcich dní.

Piatkové správy zo sveta kryptomien

Technické problémy kryptoburzy Binance pretrvávali aj počas piatkového doobedia. Spoločnosť na svojom oficiálnom Twitter účte oznámila, že od 11 hodiny by malo byť opäť spustené obchodovanie, no prihlásiť sa treba cez adresu us.binance.com.

Vilma Mora, venezuelský minister zahraničného obchodu a medzinárodných investícii oznámil, že ICO národnej venezuelskej kryptomeny s názvom Petro bude v predpredaji od 20. februára do 19. marca. Petro bude krytá ropou a zahraniční investori ňou budú môcť platiť za svoje tovary a služby. Záujem o investíciou do tejto kryptomeny majú mať Brazília, Dánsko, Poľsko, Honduras či Vietnam.

Prezident Európskej centrálnej banky (ECB) vyhlásil, že Európske banky by sa mohli aj vďaka zavedeniu Bitcoin futures v Spojených štátoch začať intenzívnejšie zaujímať o investíciu do kryptomien.

Vírus ADB.miner útočí na mobilné zariadenia s operačným systémom Android. Spoločnosť CyberSecurity 360Netlab, ktorá ho odhalila, tvrdí, že vírus po infikovaní zariadenia ťaží kryptomenu Monero. Nakazených má byť už vyše 7000 zariadení s Androidom a nejde len o telefóny, ale aj tablety a televízory.

Tim Draper, jeden z najbohatších ľudí vo svete kryptomien podľa nedávno zverejneného rebríčka Forbes si myslí, že kryptomeny budú o pár rokov hlavnou hnacou silou obchodovania naprieč celým svetom.

Ruský 24-ročný bloger Pavel Nayshin, ktorý založil YouTube kanál “Kryptach” bol zbitý a okradnutý o majetok v hodnote 24 miliónov rubľov (v kryptomenách). Nyashin sa vo svojom blogu a videách chválil svojim bohatstvom a dokonca zverejnil informácie o tom, kde býva. Jedno z videí bolo natáčané v jeho dome.

Ak si chcete kúpiť luxusný byt za svoje Bitciony, zamierte do Washingtonu D.C. Nové luxusné byty sa tam predávajú za 50 až 84 Bitcoinov.

,,Sú niektoré z dnešných kryptomien budúcimi Amazonom alebo Google, alebo skončia tak, ako množstvo tých teraz bezvýznamných vyhľadávačov? Len preto, že sme v špekulatívnej bubline neznamená, že súčasne ceny sa nemôžu zvýšiť pre niekoľko pozostalých. Zároveň to však pravdepodobne znamená, že väčšina, ak nie všetky kryptomeny, už nikdy neuvidia svoje nové vrcholy (ATH),” povedal pre Bloomberg Steve Strongin zo spoločnosti Goldman Sachs.

,,XRP je 1000-krát rýchlejšie a lacnejšie než bitcoinové transakcie. Pôjdete nakupovať kávu Bitcionom? Bude to trvať niekoľko hodín. Vaša káva medzitým vychladne,” žartoval na účet Bitcoinu CEO spoločnosti Ripple Brad Garlingsouse.

Spoločnosť Forbes zverejnila rebríček najbohatších ľudí vo svete kryptomien. Čítajte náš článok.

Chceli by ste písať o kryptomenách pre kryptonovinky.sk? Kontaktujte nás na kryptonovinky@gmail.com.

 

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne