Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (8.5.): Bill Gates by Bitcoin „shortoval“, Zhao hovorí o plusoch ICO

Článok

Bill Gates a správy dňa
Bill Gates a správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Ethereum, cenný papier a FUD

Ako sa napokon ukázalo, včera sa žiadne oficiálne stretnutie SEC a CFTC v súvislosti s témou, či je Ethereum cenným papierom, alebo nie, nekonalo. Viac píšeme v tomto našom článku.

ByteCoin rástol vďaka Binance za 24 hodín o 160%

Zalistovanie kryptomeny na burze Binance častokrát sprevádza výrazný nárast hodnoty danej digitálnej meny. Bytecoin (BCN) však prekonal všetky očakávania, keď  napriek tomu, že v posledných dňoch kryptomeny mierne oslabujú, zaznamenal obrovský nárast o vyše 160 % v priebehu posledných 24 hodín. BCN sa vďaka tomuto rastu posunul na 15. miesto z pohľadu trhovej kapitalizácie.

Bill Gates by Bitcoin shortoval

Zakladateľ spoločnosti Microsoft a niekoľkonásobný víťaz rebríčka najbohatších ľudí sveta podľa Forbes, Bill Gates, vyhlásil, že ak by mal možnosť, tak by Bitcoin “shortoval”. ,,Ako trieda aktív, ktorá nič neprodukuje, by sme nemali očakávať, že sa bude jej hodnota zvyšovať. Je to typ bláznivej investície,” povedal o Bitcoine. ,,Súhlasím, že by som shortoval (Bitcoin) ak by existoval jednoduchý spôsob, ako to urobiť,” uviedol. (cointelegraph.com)

Ďalší gigant na scéne?

Majiteľ Newyorskej burzy cenných papierov (NYSE) spoločnosť Intercontinental Exchange uvažuje podľa tvrdení New York Times nad tým, že ponúkne zákazníkom obchodovanie s Bitcoinom. Viac o tejto téme píšeme v tomto našom článku.

Šéf Binance vraví o výhodách ICO

Zakladateľ kryptoburzy Binance a jej CEO Changpeng Zhao vo svojom blogu obhajuje ICO:  ,,Prostredníctvom vlastných skúseností a pozorovania stoviek ďalších projektov v blízkej budúcnosti musím povedať, že získavanie peňazí prostredníctvom ICO je asi 100-krát jednoduchšie ako prostredníctvom VC (Venture capital), ak nie viac. S ľahkosťou získavania peňazí mi logika hovorí, že tu môže byť  100-krát viac nových start-upov, ktoré budú mať dobre financovanie, ak bude povolené ICO.”

Rýchle správy

  • ZebPay, najväčšia indická kryptozmenáreň s vyše 3 miliónmi užívateľov, oznámila zalistovanie 0x (ZRX).
  • Nadácia Tron (TRX) oznámila, že úspešne ukončila airdrop, v rámci ktorého rozdala medzi svoju komunitu 30 miliónov tokenov TRX, ktoré mali hodnotu v tom čase približne 1,7 milióna dolárov. Tokeny boli prerozdelené medzi približne 600 tisíc adries. Tron zároveň opäť potvrdil, že 31. mája prechádza na svoj mainnet
  • Viac než 300 internetových stránok, ktoré používajú redakčný systém Drupal, bolo hacknutých a zneužitých na ťaženie kryptomeny Monero (XMR)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.