Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

ETHEREUM cenným papierom? ,,Ryby budú skôr jazdiť na bicykli,“ tvrdí McAfee

Článok

Ethereum a John McAfee
Ethereum a John McAfee

Wall Street Journal pred pár dňami informoval o tom, že Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) a Americká komisia pre terminované obchody s komoditami (CFTC) budú v pondelok 7. mája rokovať o tom, či je možné považovať Ethereum, druhú najhodnotnejšiu kryptomenu podľa trhovej kapitalizácie, za cenný papier.

Ako sa však napokon ukázalo, žiadne oficiálne stretnutie SEC a CFTC v súvislosti s touto témou sa neuskutočnilo a ak aj prebiehali nejaké rokovania za zatvorenými dverami, žiadne rozhodnutie určite nepadlo. Inak povedané, išlo najmä o šírenie poplašnej správy, ktorá mohla byť jedným z dôvodov nedávneho poklesu hodnoty kryptomien na čele s Ethereum a Bitcoinom.

Pravdou je, že ak by Ethereum naozaj SEC niekedy v budúcnosti označila za cenné papiere, mohlo by to mať významný negatívny dopad na celý trh s kryptomenami. Portál AMBCrypto.com uvádza, že v prípade tohto verdiktu by museli mnohé zmenárne stiahnuť Ethereum z ponuky, inak by im totiž hrozili vysoké pokuty. Nadácia Ethereum by zároveň porušila zákon, pretože v rámci pre-sale z roku 2014 neregistrovala tokeny ETH ako cenné papiere.

Vo všeobecnosti však prevláda názor, že Ethereum za cenný papier označené byť nemôže. ,,Ethereum nikdy nebol cenný papier a nikdy nebude. Strávili sme obrovské množstvo času s právnikmi v USA a tiež v iných krajinách a sme si 100% istí tým, že nejde o cenný papier,” uviedol Joseph Lubin, spoluzakladateľ Ethereum.

Jasný názor na to má aj známy hráč na scéne kryptomien John McAfee:

,,SEC nás straší Ethereom, pretože Bitcoin je očividne menou. Chcú rozdrviť kryptomeny, takže jediný spôsob, ako nás môžu vystrašiť, je zamerať sa na Ethereum. Z pohľadu práva je to ale jasné: Ryby budú skôr jazdiť na bicykloch, ako sa Ethereum bude dať nazvať cenným papierom”.

Hodnota Ethereum klesla v dôsledku týchto špekulácií z 834 dolárov (6.mája) na 640 dolárov. V čase písania článku sa obchoduje za 733 USD.

Zdroj: ambcrypto.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.