Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (7.3.): Predpoveď ceny Litecoin či dianie v USA, Rusku a Južnej Kórei

Článok

Správy dňa a Litecoin
Správy dňa a Litecoin

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Zaujímavé predpovede pre Litecoin

Portál finder.com oslovil piatich analytikov, aby skúsili predpovedať cenu Litecoinu (LTC) na konci roku 2018. Fred Schebesta, spoluzakladateľ Findes.com odhaduje, že bude 300 dolárov. Alisa Gus, generálna riaditeľka WishKnish tipuje cenu 500 dolárov, technologický konzultant Josh Raczynski 300 dolárov, šéf bezpečnosti SeedUps Samson Williams 674 dolárov a Nick @CoinRypto, ktorý je generálnym riaditeľom CoinRypto odhaduje cenu LTC až na 750 dolárov, čo by predstavovalo vyše 230% nárast oproti súčasným hodnotám.  (moneymorning.com)

Harvardský profesor nepredpovedá Bitcoinu peknú budúcnosť

Kenneth Rogoff, profesor a ekonóm z prestížnej univerzity na Harvarde predpovedá, že cena Bitcoinu bude o 10 rokov výrazne nižšia, než je teraz. Viac si prečítajte v tomto článku.

Kryptomeny regulované ako komodity

Federálny súd v New Yorku včera odkázal, že CFTC (americká komisia pre terminované obchody s komoditami) môže regulovať kryptomeny ako tovar. Rozhodnutie okresného sudcu Jacka Weinsteina bolo založené na rozhodnutí CFTC z roku 2015, že kryptomeny sú ekvivalentom ku komoditám. CNBC zároveň uvádza, že Weinstein poskytol CFTC „voľnosť” pri uplatňovaní federálnych komoditných nariadení. Keďže Spojené štáty nemajú zatiaľ žiadny jedinečný regulačný orgán, ktorý by dohliadal na kryptomeny, stále sa vedú polemiky o tom, či by sa mali kryptomeny vnímať skôr ako komodity, alebo cenné papiere. Kým SEC (komisia pre cenné papiere) reguluje počiatočnú ponuku ICO ako cenné papiere, CFTC pri schvaľovaní Bitcoin Futures k meritu veci pristupovala ako ku komoditám. (cointelegraph.com)

Rusko, Putin, zákon a voľby

Ruský prezident Vladimir Putin naznačil, že už od 1. júla by mohol byť v platnosti regulačný zákrok voči kryptomenám. ,,Zákon o regulácií digitálnych aktív” by mal ukončiť roky neistoty, počas ktorých sa kryptomeny v Rusku nachádzali v šedej zóne, kedže ruské orgány sa nevedeli zhodnúť na tom, čo je legálne a čo nie. Minulý týždeň súd v Petrohrade zrušil zákaz distribúcie vzdelávacích materiálov o kryptomenách, ktorý sa v praxi týkal zhruba 40 ruských webových stránok, ktoré sa venovali tejto problematike. Čo sa týka ICO, Ruská centrálna banka ho stále považuje za nelegálne, kým Ministerstvo financií chce v súvislosti s počiatočnou ponukou mincí len regulácie. (cointelegraph.com)

Ruské voľby a Blockchain

V Rusku medzitým plánujú využiť Blockchain technológiu počas blížiacich sa prezidentských volieb, ktorých hlavným  a jasným favoritom je Vladimír Putin.  ,,Vďaka funkcii Blockchain môžeme zvýšiť úroveň ochrany údajov pred krybernetickými útokmi, vyhnúť sa slabým miestam pri prenose informácií a zaručiť integritu a nemennosť údajov,“ uviedol Valrey Fyodorov, riaditeľ pre výskum verejnej mienky. (cointelegraph.com)

Silné vyjadrenia bývalého človeka Donala Trumpa

Steve Bannon, kontroverzný človek vo svete politiky, ktorý bol hlavným stratégom Bieleho domu počas úvodných mesiacov po zvolení Donalda Trumpa (až kým ho neprepustili), je považovaný za krajne pravicovo zmýšľajúceho človeka, čo potvrdzujú aj jeho vyjadrenia voči kryptomenám. ,,Akonáhle prevezmete kontrolu nad svojou menou, prevezmete kontrolu nad svojimi údajmi, prevezmete kontrolu nad svojim občianstvom. To znamená, že budeme mať skutočnú slobodu,” povedal Bannon počas svojej prednášky v Zurrichu, kde poznamenal, že kryptomeny k tomu môžu prispieť. (cointelegraph.com)

Zákaz v Južnej Kórei

Juhokórejská vláda sa rozhodla zakázať svojim zamestnancom vlastniť kryptomeny, alebo s nimi akokoľvek obchodovať. Toto nariadenie platí pre všetkých vládnych činiteľov od 1. marca tohto roku vrátane zamestnancov všetkých ministerstiev. Ide o jednu z reakcií na obvinenia z januára 2018, kedy vnikla kauza, podľa ktorej niekoľkí zamestnanci Úradu finančného dohľadu obchodovali s kryptomenami a  pravdepodobne aj nelegálnym spôsobom. (cointelegraph.com)

Raperská kryptomena

Po 50 Centovi, ktorý si robil promo vďaka Bitcoinu, na ktorom mal údajne rozprávkovo zarobiť (neskôr to poprel, no kde je pravda je otázne) je Young Dirty Bastard (syn OI‘ Dirty Bastard z Wu-Tang Clan) ďalším členom hiphopovej komunity, ktorý sa zaujíma o kryptomeny. V rozhovore pre Yahoo dokonca oznámil, že sa rozhodol založiť vlastnú kryptomenu “Dirty Coin”, ktorá sa bude dať použiť ako platobný prostriedok za vstupné na jeho koncerty, tovar či za jeho hudbu. Prostredníctvom tejto kryptomeny by chcel financovať aj knihy, videohry a ďalšie hudobné projekty, ktoré má v pláne. (cointelegraph.com)

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne