Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Profesor z Harvardu nedáva Bitcoinu v horizonte rokov veľkú šancu

Článok

Kenneth Rogoff o Bitcoine
Kenneth Rogoff o Bitcoine

Kenneth Rogoff, profesor a ekonóm z prestížnej univerzity na Harvarde predpovedá, že cena Bitcoinu bude o 10 rokov výrazne nižšia, než je teraz.

,,Myslím si, že Bitcoin bude stáť len zlomok toho, čo teraz, ak sa naň pozrieme v horizonte 10 rokov. Myslím si, že je pravdepodobnejšie, že o 10 rokov bude stáť 100 dolárov, než to, že bude stáť viac ako 100 tisíc dolárov,” povedal v rozhovore pre CNBC.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,V podstate ak mu odoberiete jeho možnosť využitia na pranie špinavých peňazí a daňové úniky, jeho súčasné využitie ako prostriedok na transakcie je veľmi malé,”  domnieva sa bývalý hlavný ekonóm Medzinárodného menového fondu (MMF).

Argumentom proti tomuto tvrdeniu môže byť vyjadrenie Shonea Ansteyho, spoluzakladateľa a prezidenta spoločnosti Blockchain Intelligence Group, ktorý tvrdí, že podiel Bitcoinu na nezákonnej činnosti klesol v roku 2016 o 20% a v roku 2017 to bolo ešte oveľa menej.

Rogoff tvrdí, že vládne regulácie môžu byť spúšťačom poklesu cien Bitcoinu, hoci zdôraznil, že bude potrebný čas na vytvorenie globálneho rámca regulácie.

,,Musí to byť celosvetová regulácia,” vysvetľuje, pretože aj keby USA či Čína prijali rovnaké regulácie a napríklad Japonsko nie, stále by bolo možné prať špinavé peniaze cez Japonsko.

Kým sa tak udeje, regulačný vývoj v oblasti kryptomien bude závislý od jednotlivých krajín. Bitcoin bol minulý rok legalizovaný ako mena v Japonsku a táto krajina oficiálne uznala aj množstvo búrz obchodujúcich s kryptomenami. Lenže hackerský útok na japonskú burzu Coincheck, z ktorej bolo ukradnutých vyše 500 miliónov dolárov v hodnote kryptomeny NEM, dal signál miestnej vláde, že aj táto krajina musí zaviesť silnejšie regulačné pravidlá.

Medzitým Južná Kórea prijala pravidlá, ktoré umožňujú obchodovanie s kryptomenami len ľuďom, ktorý majú overenú totožnosť na burzách prostredníctvom ich oficiálnych bankových účtov.

Podľa Rogoffa jedným z dôvodov, prečo vlády pristupujú k reguláciám pomerne pomaly, je ich snaha umožniť ďalší vývoj technológie, ktorá sa skrýva za kryptomenami (čiže blockchain), keďže z historického pohľadu všetky dôležité inovácie priniesol práve súkromný sektor.

Nie je to prvýkrát čo tento harvardský profesor predpovedá pokles hodnoty Bitcoinu. V rozhovore pre CNBC minulý rok v októbri vyhlásil, že ceny kryptomien výrazne klesnú v dôsledku regulačných opatrení, ktoré pripravujú vlády naprieč celým svetom.

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.