Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (6.5.): Neúspešný pokus Bitcoinu o dobitie $10 000

Článok

Krypto správy dňa
Krypto správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Nedeľňajšie správy zo sveta kryptomien

Nevydarený pokus o dobitie 10 tisíc dolárov

Včera to dlho vyzeralo tak, že sa Bitcoinu podarí pokoriť psychologicky významnú hranicu 10 tisíc dolárov. Tá však napokon odolala (na ázijských trhoch sa BTC dostal na určitý čas nad 10 000 USD), no toto úsilie spôsobilo „krvácanie” mnohých altcoinov, ktoré klesali na hodnote voči BTC. Bitcoin po viacerých neúspešných pokusoch prekonať 5-ciferné číslo klesol zhruba o 500 dolárov a aktuálne to vyzerá tak, že by sa mohol pokúsiť o ďalší rast. Trhová kapitalizácia je v čase písania tohto článku 450 miliárd dolárov a dominancia BTC 36%. (coinmarketcap.com)

Nick Colas investovať do kryptomien teraz neodporúča

Nick Colas, prvý Wall Street analytik, ktorý sa venuje predovšetkým Bitcoinu, upozornil investorov, aby dvakrát dobre zvážili, či sa v tomto momente rozhodnú investovať do kryptomien. Povedal to v rozhovore CNBC napriek tomu, že kryptomeny zaznamenávajú v posledných týždňoch rast svojej hodnoty. Viac si o tom prečítajte v tomto našom článku.

Ethereum čelí vyšetrovaniu regulačných orgánov

Ethereum, druhá najväčšia kryptomena súčasnosti podľa trhovej kapitalizácie, čelí v tomto mesiaci kontrole amerických regulátorov. Ethereum je predmetom prebiehajúceho vyšetrovania zo strany Komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) a Komisie pre výmenu komodít pre futures (CFEC), ktoré sa týka predpredaja tokenov ETH v roku 2014. Viac o tom píšeme v tomto našom článku.

Buffet opäť kritizoval kryptomeny

Miliardár a výkonný riaditeľ spoločnosti Berkshire Hataway Warren Buffet v rámci výročného stretnutia svojej spoločnosti, ktoré sa konalo 5. mája, zopakoval svoj negatívny postoj voči kryptomenám. Tvrdí, že sa dočkajú zlého konca a to hneď po tom ako eufória okolo nich vyhorí. 87-ročný investor je známy svojim negatívnym postojom voči kryptomenám, o ktorých tvrdí, že nie sú menou ani vhodným prostriedkom na investovanie. (cointelegraph.com)

Bitcoin je nemožné ignorovať

Bitcoin rastie a je nemožné to ignorovať, povedal Brian Kelly, zakladateľ a generálny riaditeľ investičnej spoločnosti zameranej na digitálne meny  BKCM LLC. Viac o tom píšeme v tomto našom článku.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.