Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Pro-krypto analytik v súčasnosti investíciu do kryptomien neodporúča

Článok

Nick Colas
Nick Colas

Analytik z Wall Street, ktorý je zástancom kryptomien, v súčasnosti investíciu neodporúča.

Nick Colas, prvý Wall Street analytik, ktorý sa venuje predovšetkým Bitcoinu, upozornil investorov, aby dvakrát dobre zvážili, či sa v tomto momente rozhodnú investovať do kryptomien. Povedal to v rozhovore CNBC napriek tomu, že kryptomeny zaznamenávajú v posledných týždňoch rast svojej hodnoty.

Colas má medzi odborníkmi z Wall Street dobrú povesť a jeho názory sú rešpektované. Dôkazom jeho profesionality je aj to, že už 14 rokov publikuje Morning Markets Briefing.

,,Veľa ľudí sa ma pýta, či je správy čas na investíciu do kryptomien a moja odpoveď je nie a to z dvoch základných dôvodov. Prvým je, že nevidíme veľa prírastkovej angažovanosti od ľudí, ktorí majú záujem o kúpu Bitcoinu po prvýkrát, čo je potrebné na to, aby sa nová technológia stala medzi ľuďmi hodnotnejšia. Druhý dôvod je, že pokiaľ ide o vyhľadávanie na Google, tak kryptomeny sú na tom v porovnaní s decembrom a januárom o 85% až 90% horšie,” vysvetlil.

Colas taktiež dodal, že je znepokojený z toho, že existuje pomerne malý nárast počtu ľudí, ktorí si otvárajú nové účty na nákup kryptomien. Toto číslo predstavuje len 2,2% na rozdiel od 5 až 7 percentného mesačného nárastu počas celého minulého roka.

Na otázku, či minuloročný rast bol dôkazom toho, že Bitcoin je bublina, odpovedal: ,,V retrospektíve to bola určite bublina súvisiaca s decembrovým spustením futures. Sledujem Bitcoin od roku 2013 a v zásade verím v túto technológiu a jej príbeh, ale samozrejme má obrovskú volatilitu cien, čo sme v konečnom dôsledku videli aj v poslednom mesiaci.”

Colas je jedným z mála, ktorí sú vo vyjadreniach k potenciálu kryptomien obozretní a nevylučujú ani jeden z možných budúcich scenárov. Častejšie sa totiž stretávame buď s názormi, že kryptomeny sú podvod (napríklad ekonóm Nouriel Roubini, Jamie Dimon z JP Morgan), alebo naopak, že ide o technológiu, ktorá nahradí súčasné peniaze (John McAfee, Tim Draper…).

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.