Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (6.4.): Tom Lee predpovedá ďalší pád Bitcoinu, Verge čaká hard fork

Článok

Správy dňa - Bitcoin pôjde ešte nižšie
Správy dňa - Bitcoin pôjde ešte nižšie

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Piatkove správy zo sveta kryptomien

Bitcoin pôjde ešte nižšie, predpovedá Tom Lee

Wall Street stratég Tom Lee zo spoločnosti Fundstrat, ktorý v úvode roka tvrdil, že Bitcoin do polovice roku 2018 prekoná svoje All-time-high a do konca roka bude mať hodnotu aspoň 25 tisíc dolárov, si aktuálne myslí, že súčasná hodnota Bitcoinu pôjde v najbližších dňoch ešte nižšie, než je súčasných 6600 USD. Ako dôvod uvádza, že Američania musia najneskôr do 17. apríla zaplatiť dane a americké domácnosti dlhujú približne 25 miliárd dolárov na daniach z kapitálových výnosov, pričom dane budú musieť zaplatiť aj kryptoburzy. Tie majú podľa Leeho čistý príjem za rok 2017 v hodnote milárd dolárov a svoj prevádzkový kapitál udržiavajú v Bitcoine, či inej kryptomene. Aby splnili svoje záväzky voči vláde, predávajú tieto kryptomeny, čo spôsobí ďalší pokles ich hodnoty. Po 17. apríli však predpovedá, že by trh mohol začať hľadať svoje nové maximá. (cointelegraph.com)

Je Tron lepší než Ethereum? „Presterelka“ tvorcov!

Justin Sun na Twitteri vymenoval sedem dôvodov, prečo je sieť Tron lepšia než sieť Ethereum. Zakladateľ Ethereum na to reagoval vtipným doplnením ôsmeho. O celej „twitter prestrelke“ medzi Justinom Sunom a Vitalikom Buterinom píšeme v tomto článku.

Ripple vraj chcel podplatiť Coinbase a Gemini

Kto minulý rok nakúpil Ripple (XRP) určite postrehol opakujúce sa špekulácie o tom, že Ripple sa stane piatou kryptomenou, ktorá sa bude dať kúpiť cez populárnu kryptozmenáreň Coinbase, pričom hodnota XRP aj vďaka týmto fámam viackrát rapídne rástla. Ripple však teraz čelí obvineniam, že sa snažila Coinbase „podplatiť“, aby zalisovala ich tokeny XRP, uvádzajú to zdroje Bloomberg a Steemit. Reakcie na túto správu sú však rôzne a mnohí Ripple obhajujú. Napríklad Binance pýta za zalisovanie akéhokoľvek tokenu na jej burze aj milión eur a tak je zvláštne, že Ripple, ktoré sa chce dostať na Coinbase či Gemini, je kritizovaný za to, že za zalisovanie ponúka peniaze, nakoľko ide o rovnaký princíp.  (cryptovest.com)

Coinbase spúšťa Coinbase Ventures

Kryptozmenáreň Coinbase spúšťa fond rizikového kapitálu Coinbase Ventures na podporu začínajúcich podnikov v rozvíjajúcom sa priemysle kryptomien. ,,Budeme investovať do krypmenových spoločností,” povedal prezident a COO spoločnosti Coinbase Asiff Hirji, pričom však zdôraznil, že pôjde o priamu investíciu do podnikov a nie do ich tokenov. ,,Nie je to o investovaní do tokenov, nie je to o tom, že by sme sa ipokúšali zaradiť ich tokeny na našu burzu. Tým, že im poskytneme prístup ku kapitálu, veríme, že sa stanú skvelými podnikmi,” vysvetlil.

Čo sa týka možnosti, či Coinbase v najbližšej dobe zalisuje vo svojej kryptozmenárni ďalšie tokeny, odpovedal v tom zmysle, že spoločnosť najprv čaká na jednoznačnejšie znenie regulácií, aby mali ďalšie kryptomeny jasný právny štatút. (ccn.com)

Verge čaká hard fork

Ako sme vás včera informovali, Verge, kryptomena zameraná na anonymitu, sa stala obeťou 51% útoku, čo zjednodušene povedané znamená, že hacker získal väčšinovú kontrolu nad hashratom, čo mu umožnilo upravovať transakcie v tejto sieti. Počas tohto útoku odcudzil až 250 tisíc tokenov XVG, nakoľko zastaviť sa ho podarilo až po troch hodinách. V dôsledku tohto útoku podľa informácií, ktoré sú zdieľane naprieč internetom, musí Verge pristúpiť k hard forku, ktorý by mal túto chybu natrvalo odstrániť. Dátum hard forku však zatiaľ nie je známy.

Správa o narušení integrity systému Verge prišla v najmenej vhodný okamih, nakoľko zakladateľ tejto kryptomeny Justin Vendeta len pred pár dňami oznámil, že 17. apríla Verge predstaví svoje nové partnerstvo, ktoré údajne veľmi výrazne a pozitívnym spôsobom ovplyvní celý trh s kryptomenami. Malo by ísť o veľkého hráča, ktorý spropaguje Verge po celom svete. (bitcoin.com)

Oficiálne: Monex získal kontrolu nad Coincheckom

Japonský poskytovateľ finančných služieb Monex Group oficiálne potvrdil, že získal 100 percent akcií burzy Coincheck, ktorá sa stala v úvode roka obeťou hackerského útoku, počas ktorého boli odcudzene tokeny kryptomeny NEM v hodnote 530 miliónov dolárov. Je to nepochybne dobrá správa pre celý kryptomenový trh a to minimálne v Japonsku, nakoľko Coincheck tým získava novú dôveryhodnejšiu tvár. Monex za 100% podiel v Coincheck zaplatil 33,5 milióna dolárov.  (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.