Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (5.3.): Nový Weiss Ratings bez “áčkovej“ kryptomeny či Čína s národnou kryptoburzou?

Článok

Správy dňa a Weiss Ratings
Správy dňa a Weiss Ratings

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať.

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

Weiss Ratings opäť bez “áčkovej” kryptomeny

Spoločnosť Weiss Ratings vydala v piatok 28. februára svoje najnovšie hodnotenie kryptomien, v ktorom sa ponovom už nenachádza žiadna kryptomena s hodnotením “A”. Jedinou kryptomenou, ktorá sa takéhoto hodnotenia doteraz dočkala je NEO, ktoré si však pohoršilo z “A-“ na aktuálny rating “B+”. Zároveň však platí, že je naďalej najlepšie hodnotenou digitálnou menou. Na druhom mieste sú Ripple a Ethereum Classic s ratingom “B”. Rating „B-“ majú Cardano, Ethereum, Steem, Stellar a EOS. Rating C dostalo najviac kryptomien vrátane Bitcoinu (C+), NEM (C+), DASH (C+), Litecoin (C+) či IOTA (C+).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Rusko potrebuje vlastnú platformu pre Blockchain

Podpredseda vlády ruského ministerstva pre telekomunikácie  uviedol, že na to, aby bola technológia Blockchain prijatá na vládnej úrovni, potrebujú vytvoriť platformu, ktorá nezahŕňa ťaženie kryptomien, informoval RNS. Anelxei Kozyrev tvrdí, že zavedenie blockchainu by pomohlo vyriešiť problém ukladania a ochrany dokumentov a foriem identifikácie. ,,Existujúce riešenie v sieti Blockchacin je z organizačného hľadiska veľmi nestabilné. Viac ako 50% vytvorených Blockchain platforiem už zaniklo alebo zmizlo. Ak hovoríme o tom, ako vláda príjme Blockchain, potom samozrejme nemôžeme počítať s platformami, ktoré vytvorili komerčné organizácie, pretože tieto platformy sú veľmi nespoľahlivé. Preto chápeme, že musíme vytvoriť vlastnú platformu pre Blockchain.” (cointelegraph.com)

Prieskum Amazon a Starbucks

Spoločnosť Amazon si dala spraviť prieskum, v ktorom sa pýtala aj na názor svojich zákazníkov na kryptomeny ako platidlo. Firma Starbucks medzitým nevylučuje, že vytvorí vlastnú kryptomenu pre svoju integrovanú aplikáciu a tiež sa pozitívne stavia k blockchain technológií. Čítajte viac v tomto článku.

Quebec nemá záujem o ťažiarov kryptomien

Vláda v kanadskej provincii Quebec sa nestavia príliš pozitívne k nápadu, aby sa stala akýmsi náhradným novým domovom pre ťažiarov kryptomien. Počas konferencie 2. marca vláda vyhlásila, že nemá záujem o poskytovanie lacnej elektriny ťažiarom Bitcoinu prostredníctvom štátnej spoločnosti Hydro-Quebec. Podľa nej totiž nepredstavuje pre túto oblasť ťaženie Bitcoinov žiadnu pridanú hodnotu. Quebec bol jedným z primárnych cieľov pre ťažiarov kryptomien po ich hromadnom odchode z Číny, pričom prijal viac ako 30 žiadosti od firiem, ktoré sa tu chceli usadiť. (cointelegraph.com)

Vytvorí Čína národnú burzu na kryptomeny?

Počas výročného zasadnutia najvyšších legislatívnych a poradných orgánov v Číne zaznela požiadavka na vytvorenie národnej zmenárne/burzy pre kryptomeny. Wang Pengjie navrhol čínskej regulačnej komisii, aby Čína vytvorila systém, ktorý umožní obchodovanie s digitálnymi aktívami na vnútroštátnej úrovni. Ide o zaujímavú reakciu na nedávny zákaz týkajúci sa kryptomien v Číne, ktorého súčasťou je aj pokus o blokovanie čínskeho obyvateľstva k ich prístupu na zahraničné burzy. Autor návrhu Wang Pengjie upozorňuje na rastúcu hodnotu Ethereum, Bitcoin a Litecoinu a skutočnosť, že ich trhová kapitalizácia už prekonala najväčšieho čínskeho poskytovateľa internetu spoločnosť Tencent.

Čína by podľa neho mala venovať viac pozornosti technológiám založeným na Blockchaine. Ako príklad tiež uviedol postoj Južnej Kórei, ktorá sa snaží kryptomeny len regulovať či americký Nasdaq, ktorý zvažuje obchodovanie s Bitcoin Futures.

Bude zaujímavé sledovať ďalší vývoj v Číne, ktorá sa zrejme bude snažiť zapojiť do trhu s kryptomenami, no zároveň vyvinie úsilie, aby kapitál zostal v krajine. (cointelegraph.com)

Stúpajúci záujem o kryptomeny v Kazachstane

Štúdia spoločnosti Yandex, nadnárodnej korporácie pre internetové služby, ukázala, že obyvatelia Kazachstanu sa čoraz viac zaujímajú o kryptomeny. Štúdia ukazuje, že nárast záujmu o túto tému začal v júni minulého roka, pričom najvyšší bol v decembri, kedy sa Bitcoin dostal na hodnotu 20 tisíc dolárov. Podľa Yandexu v Kazachstane vzrástlo používanie slova „kryptomeny” v roku 2018 až 15-krát v porovnaní s minulým rokom, 7-násobne vzrástlo vyhľadávanie slova Bitcoin a 4-krát častejšie sa vyhľadáva výraz “ICO”. (cointelegraph.com)

V Austrálii kúpite kryptomeny jednoduchšie

Záujemcovia o nákup kryptomien v Austrálii sa k ním odteraz dostanú ešte jednoduchšie. Kúpiť sa totiž budú dať priamo v novinových stánkoch. Takých bude v krajine na začiatok až 1200. Vďaka novému partnerstvu medzi domácou krypto zmenárňou a poskytovateľom platobných služieb Blueshyft sa budú dať v týchto stánkoch kúpiť bitcoiny a Ethereum. Stačí, aby mal kupca zriadenú kryptopeňaženku, potom naskenuje QR kód a realizuje platbu. Tá musí byť v minimálnej hodnote 50 austrálskych dolárov, pričom za realizáciu platby zaplatí 5% poplatok. (ccn.com)

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.