Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prieskum Amazonu sa týkal aj kryptomien. Starbucks nevylučuje vlastnú digitálnu menu

Článok

Amazon a Starbucks kryptomeny
Amazon a Starbucks kryptomeny

Online predajca Amazon získal spätnú väzbu od svojich zákazníkov na hypotetické vytvorenie vlastnej kryptomeny, ktorá by bola podľa všetkého prijatá pozitívne. Medzitým spoločnosť Starbucks nevylučuje, že v budúcnosti vytvorí vlastnú digitálnu menu.

Prieskum pre Amazon

Vyše polovica z 1000 respondentov, ktorých oslovila v rámci prieskumu pre Amazon spoločnosť LendEDU vyjadrila názor, že by použili kryptomenu vydanú Amazonom na nákup v tomto online obchode.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Otázka týkajúca sa kryptomien však bola len jednou zo sedemnástich, na ktoré sa Amazon dotazoval. Zaujímavé bolo napríklad aj zistenie, že respondenti by dôverovali Amazonu aj ako určitej forme banky. 49,6% z nich by využívalo šetriaci účet Amazonu a 44,5% uviedlo, že si vedia predstaviť Amazon ako správcu ich primárneho bankového účtu. Až 61% ľudí si zároveň myslí, že Amazon by zvládol spravovať svoje financie lepšie ako tradičné banky.

Spoločnosť Amazon zatiaľ neoznámila žiadne plány na vytvorenie vlastnej kryptomeny (ktovie, možno tento prieskum prispeje k rozšíreniu tejto myšlienky), no je pravdou, že poškuľuje po technológii Blockchain. Dôkazom toho je uzatvorenie spolupráce Amazon Web Services (AWS) so spoločnosťou R3, ktorej platforma Corda je založená na blockchaine.

Starbucks kryptomeny nevylučuje

Predseda predstavenstva Starbucks Howard Schultz minulý týždeň v rozhovore pre Fox Business vyhlásil, že Blockchain technológia je niečo, čo môže pomôcť ďalšiemu rozvoju tejto spoločnosti. ,,Myslím si, že Blockchain predstavuje tie koľajnice, po ktorých bude jazdiť naša integrovaná aplikácia,” vyhlásil.

Schultz zdôraznil, že nepatrí medzi fanúšikov Bictoinu vo vzťahu k Starbucks, no nevylúčil, že by jeho spoločnosť mohla vytvoriť vlastnú digitálnu menu, ktorá by sa dala používať ako platidlo v  integrovanej aplikácií.

,,Nie je to Bitcoin, ale verím, že vzhľadom na rámec a platformu, ktorú máme v našej digitálnej mobilnej aplikácií, by sme mohli byť jednou z prvých spoločností, ktoré budú mať vo svojej aplikácií integrovanú digitálnu menu,” vyhlásil.

Tieto správy ohľadom spoločností Amazon a Starbucks prichádzajú krátko po tom, ako Tom Lee minulý týždeň avizoval, že práve tieto dve veľké firmy by roku 2018 mohli oznámiť svoju stratégiu voči kryptomenám. Lee predpovedá, že Bitcoin do konca roka dosiahne hodnotu 25 tisíc dolárov. Viac o jeho predpovedi čítajte tu.

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.