Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (4.4.): Bitcoin opäť padá, McAfee berie peniaze za tweety

Článok

Správy a pád
Správy a pád

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Bitcoin opäť padá

Kým včera to vyzeralo po dlhšej dobe s kryptomenami dobre a napríklad taký Verge rástol o vyše 60%, dnes sme žiaľ opäť v červených číslach. Bitcoin padá pod 7 tisíc dolárov  a ak nerátame spomínané Verge (+51%) a Binance Coin (+4%) z TOP20 kryptomien sú už všetky za posledných sedem dní v červených číslach.

Verge to the Moon?

Ako sme spomínali vyššie, hodnota Verge (XVG) vzrástla včera o 60% a aj pod dnešnej korekcii, ktorú spôsobuje pád Bitcoinu, je stále v zelených číslach. Dôvodom je oznámenie o blížiacej sa veľkej spolupráci, ktorá údajne môže pozitívne zmeniť celý kryptotrh. Viac sa dočítate v tomto článku.

Karpeles sa ospravedlňoval

Mark Karpeles, generálny riaditeľ neslávne známej kryptoburzy Mt. Gox, sa dnes prostredníctvom sociálnej siete Reddit ospravedlnil za svoju úlohu na jej bankrote v roku 2014.

McAfee berie za svoje tweety peniaze

John McAfee, programátor, ktorý vytvoril populárny antivírus McAfee, je známou osobou vo svete kryptomien. Svojimi statusmi na Twitteri bol dokonca viackrát obvinený z toho, že ovplyvňuje trhovú hodnotu jednotlivých tokenov. McAfee teraz dokonca potvrdil, že za tieto tweety berie peniaze, pričom jeden tweet podporujúci napríklad ICO má hodnotu 105 tisíc dolárov. McAfee však tvrdí, že takto propaguje len produkty, ktorým naozaj verí. (cointelegraph.com)

Zalisovanie tokenu na burze môže byť poriadne drahé

Kryptoburzy účtujú až desaťnásobok sumy, ktorú požadujú tradičné zmenárne cenných papierov, tvrdí Autonomous Research.  Podľa tohto prieskumu zalisovanie ICO na burze môže stáť medzi 1 až tromi miliónmi dolárov. Poplatok za prihlášku na vstup na burzu Nadsaq Capital Market s výpisom až 15 miliónov akcií pritom stojí iba 55 tisíc dolárov s ročnými poplatkami zhruba s podobnou výškou. (news.bitcoin.com)

Kanaďania môžu nakupovať cez kreditnú kartu

Spoločnosť Mogo umožní obyvateľom Kanady nakupovať Bitcoin prostredníctvom kreditnej karty a to vďaka aplikácií MogoCrypto. Transakcie, či už výber alebo prijatie BTC, by nemali byť spoplatnené. (bitcoinist.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.