Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (4.3.): Zakladateľ Uberu spúšťa vlastnú kryptomenu či vízia do roku 2030

Článok

Správy dňa
Správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať.

Nedeľňajšie správy dňa zo sveta kryptomien

Zakladateľ Uberu spúšťa vlastnú kryptomenu

Spoluzakladateľ Uberu Garret Camp, ktorý je taktiež tvorcom fondu na podporu akcelerátora nových spoločnosti EXPA sa rozhodol založiť vlastnú kryptomenu, ktorá sa bude volať „Eco“. Mala by byť využiteľná ako globálne platidlo po celom svete. Jej spusteniu nebude predchádzať žiadne ICO. Na začiatku bude vydaných bilión mincí, z ktorých bude odovzdaných 50% prvej miliarde ľudí, ktorí sa zaregistrujú. 20% pôjde univerzitám a 10% pôjde členom novozaloženej nadácie ECO, ktorá bude zodpovedná za vytváranie a udržiavanie siete. Camp spolu s partnermi zo spoločnosti EXPA k tomu poskytnú 10 miliónov dolárov na založenie nadácie s prevádzkovým rozpočtom, píše sa na stránke techcrunch.com. (techcrunch.com)

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Kryptomeny by nemali byť zakázané

Bývalá druhá najvplyvnejšia žena na svete podľa denníku Forbes Sheila Bairová si nemyslí, že by mal byť Bitcoin respektíve kryptomeny ako také zakázané. Viac sa dočítate v tomto článku.

Do roku 2030 nahradia kryptomeny 25% národných mien

Thomas Frey, ktorý sám seba na Twitteri označuje za futuristického rečníka a architekta budúcnosti, verí vo víziu decentralizovanej budúcnosti. V rozhovore pre týždenník Time vyjadril presvedčenie, že kryptomeny v budúcnosti zohrajú vo svete významnú úlohu: ,,Je veľmi pravdepodobné, že kryptomeny len tak nezmiznú: Predpokladám, že do roku 2030 nahradia 25% národných mien. Ich spôsob fungovania je omnoho efektívnejší.” (ccn.com)

SEC predvoláva spoločnosti obchodujúce s kryptomenami

Zakladateľ spoločnosti TechCrunch potvrdil, že dostal od SEC (americká komisia pre cenné papiere a burzy) predvolanie, čo však považuje za úplne normálne. ,,Každý fond, ktorý pracuje s kryptomenami, ho dostal,” povedal v rozhovore pre CNBC. ,,Je to v poriadku, oni len musia zistiť, čo potrebujú, chcú vytvoriť pravidla, aby sme sa nimi mohli všetci riadiť, trh to vyžaduje.” Podobný názor má aj Patrick Byrne zo spoločnosti Overstock, ktorého dcérska spoločnosť bola tiež predvolaná. Podľa neho to v konečnom dôsledku bude znamenať, že spoločnosti rešpektujúce pravidlá budú napokon vyzerať dôveryhodnejšie. (cointelegraph.com)

Dubaj chce využiť Blockchain v oblasti cestovného ruchu

Dubajský trh cestovného ruchu plánuje v priebehu nasledujúcich dvoch rokov pridať dodatočný distribučný kanál pre hotely, ktoré prostredníctvom Blockchainu spoja všetky turistické organizácie. Má to byť súčasťou iniciatívy „Dubaj 10x”, ktorej cieľom je, aby bol Dubaj 10 rokov popredu pred ostatnými svetovými metropolami. (cointelegraph.com)

Kryptomeny v bojovom športe

MMA organizácia zmiešaných bojových umení Primal FC, ktorá sa chce odlúčiť od UFC a Bellator, sa chce zviditeľniť aj vďaka kryptomenám. V pláne je, aby boli prostredníctvom kryptomien platení samotní bojovníci, no organizácia zároveň dúfa, že spoločnosti špecializujúce sa na kryptomeny sa stanú jej hlavnými sponzormi.  (ccn.com)

Zneužitie úradu v USA na ťažbu kryptomien

Generálny prokurátor Louisiany Jeff Landry začal trestné vyšetrovanie vo vlastnom úrade, ktoré sa týka aj jeho nedávno vyhodeného riaditeľa v súvislosti s podozrením, že bývalí zamestnanci používali štátne zdroje na ťaženie kryptomien. Prepustených bolo na základe toho 50 zamestnancov. (ccn.com)

Petro môže podľa čínskej agentúry pomôcť menovému systému

Spoločnosť Dagong Global Credit Rating, ktorá je jednou z najväčších agentúr v oblasti hodnotenia úverov v Číne, nedávno vydala správu, podľa ktorej venezuelská kryptomena Petro môže pomôcť globálnemu menovému systému vrátiť sa k svojej základnej hodnote. Agentúra vo svojej správe netvrdí, či Petro môže pomôcť venezuelskej ekonomike, no poukazuje na to, že vydanie kryptomeny, ktorá je krytá ropou, je významným krokom, pretože sa odlišuje od kryptomien ako Bitcoin, ktoré nie sú kryté žiadnymi aktívami. (ccn.com)

Maduro chce, aby sa Petrom dali kúpiť letenky

Prezident Venezuely Nicolás Maduro nariadil, aby domáce letecké spoločnosti predávali letenky na domáce a medzinárodné lety prostredníctvom kryptomeny Petro. Maduro zároveň nariadil niekoľkým štátom vlastnením firmám, aby začali obchodovať s Petro pri nákupe a predaji produktov a služieb. Podľa agentúry Telesur o kryptomenu Petro od 20. februára prejavili záujem investori zo 127 rôznych krajín, pričom išlo o viac ako 171 000 jednotlivcov. Maduro po predpredaji Petro oznámil, že v prvý deň sa podarilo od investorov vyzbierať 735 miliónov dolárov, túto správu však nepodporil žiadnym dôkazom. (ccn.com)

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.