Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bývala druhá najvplyvnejšia žena sveta: Kryptomeny by nemali byť zakázané

Článok

Sheila Bairová
Sheila Bairová


Bývalá riaditeľka Federálnej spoločnosti pre poistenie vkladov (FDIC) Sheila Bairová, ktorú denník Forbes kedysi označil za druhú najsilnejšiu (resp. najvplyvnejšiu, najdôležitejšiu) ženu sveta po nemeckej premiérke Angele Merkelovej, tvrdí, že Bitcoin by nemal byť v žiadnom prípade zakázaný.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bairová navrhuje reguláciu kryptomien namiesto všeobecného zákazu, ako to spravila napríklad Čína. Podľa nej je Bitcoin veľmi podobný americkému doláru, ktorý tiež nemá žiadnu vnútornú hodnotu.

V rozhovore pre portál  Barrons Bairová povedala: ,,Nemyslím si, že by sme ich mali zakázať (kryptomeny). Zelené peniaze (doláre) v našich vreckách tiež nemajú žiadnu vnútornú hodnotu. Hodnota je založená na tom, čo si ostatní myslia, že je hodnota. To platí pre každú menu.”

Bairová vyjadrila aj v minulosti podobné názory na kryptomeny, pričom tvrdila, že hodnota peňazí závisí viac od psychológie ako od finančných atribútov.

Bairová bola v priebehu rokov 2006 až 2011 predsedníčkou FDIC pod americkými prezidentmi Georgeom Bushom a Barackom Obamom. Aktuálne je okrem iného členom správnej rady spoločnosti Paxos, ktorá je blockchainovým startupom.

Jej postoj ku kryptomenám naznačuje aj jej návrh, aby úrady prijali nariadenie, ktoré sa zameriava na vzdelávanie v oblasti kryptomien, odvrátenie podvodov s nimi súvisiacich a zabezpečenie, aby sa nepoužívali na nezákonne činnosti.

,,Nechajte trh zistiť, či stoja za to. To je to, čo robí teraz,” naznačila svoj prakticky prístup ku kryptosvetu.

Zdroj: ccn.com

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.