Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Víkendové kryptonovinky (4.11.): Ktoré kryptomeny pribudnú na Coinbase a čo je za rastom Bitcoin Cash a BAT?

Článok

Správy dňa - kryptomeny
Správy dňa - kryptomeny

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Víkendové správy zo sveta kryptomien

Coinbase oznámila zalistovanie BAT. Kto bude ďalší?

Najpopulárnejšia kryptozmenáreň na svete Coinbase potvrdila pridanie kryptomeny BAT do svojej ponuky. BAT (Basic Attention) bude taktiež súčasťou burzy Coinbase Pro. BAT vďaka tejto novinke posilnil za posledný týždeň približne o 20% voči americkému doláru. Ďalšími kryptomenami, ktoré sú spájané so zalistovaním na Coinbase sú Stellar (XLM), Cardano (ADA) a zCASH (ZEC). Výkonný riaditeľ Coinbase Asiff Hirji však tento týždeň naznačil, že na Coinbase môže pribudnúť omnoho viac kryptomien – hovorí sa až do stovkách v priebehu nasledujúceho roka.

V októbri Coinbase pridala do svojej ponuky prvý ERC-20 token 0x (ZRX) a následne spustila svoj vlastný stablecoin USDC (v spolupráci so spoločnosťou Circle). BAT je teda už tretím ERC-20 tokenom v ponuke. Počas ICO v roku 2017 nazbieral 35 miliónov dolárov v priebehu 30 sekúnd.

EOS je podľa CCID najlepšiu kryptomenou

Čína prostredníctvom svojho Centra pre rozvoj informačných technológii (CCID) zverejnila nové vydanie svojho pravidelného rebríčku, v ktorom hodnotí kryptomeny podľa ich technologickej úrovne, použiteľnosti a kreativity. Víťazom sa stal opäť EOS, Bitcoin sa prepadáva dole. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Rýchle správy

BITCOIN CASH: Bitcoin Cash posilnil za posledný týždeň o 22%. Najpravdepodobnejším dôvodom tohto rastu je blížiaci sa Hard Fork kryptomeny, pričom burza Binance a Bitcoin.com oznámili, že budú Hard Fork podporovať.

IOTA: Kryptomena IOTA je podporovaná od 2. novembra hardware peňaženkou Ledger Nano S.

OKEX: Kryptoburza OKEx získala na blockchain summite na Malte ocenenie kryptoburza roku. Rozhodla o tom 32-členná porota. OKEx z Hongkongu predbehol naj najväčšiu burzu s kryptomenami podľa denného objemu obchodov Binance či poprednú európsku burzu BitBay.

BITCOIN ETF: Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) zverejní rozhodnutie v prípade žiadosti o schválenie Bitcoin ETF spoločnosťami Direxion, GraniteShares a ProShares po 5. novembri.

RUSKO: Ruská štátna duma zvažuje spustenie vlastného stablecoinu krytého ruským rubľom a vydaným centrálnou bankou.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne