Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Rebríček CCID: Najlepšou kryptomenou je EOS, Bitcoin až na 19. mieste

Článok

Rebríček CCID
Rebríček CCID

Čína prostredníctvom svojho Centra pre rozvoj informačných technológii (CCID) zverejnila nové vydanie svojho pravidelného rebríčku, v ktorom hodnotí kryptomeny.

Dominantné postavenie EOS a Ethereum

Víťazom najnovšieho vydania sa stal EOS, druhé skončilo Ethereum. Oba projekty si udržali svoje pozície zo septembra 2018, pričom o prvé dve priečky sa delia dokopy už štyri mesiace. Ich dominancia je pripisovaná najvýraznejším pokrokom v používaní ich blockchainov na vývoj decentralizovaných aplikácii (DApps) a smart kontraktov.

,,V súčasnosti sú EOS a Ethereum nepochybne preferované platformy pre Dapp vývoj na celom svete a EOS ukazuje silnejšiu dynamiku. Údaje ukazujú, že EOS Dapp je vysoko aktívny a prílev nových užívateľov výrazne rastie,” vysvetľujú autori rebríčka dôvod, prečo sa EOS umiestnil aj pred Ethereum.

Rebríček CCID / október 2018:

 Rebríček CCID

Ripple prvýkrát v prvej desiatke

Októbrové vydanie bolo už šiestym v poradí. Podobne ako v predchádzajúcich mesiacoch bolo hodnotených 33 projektov, ktoré sú podľa CCIn považované za najzaujímavejšie. Tromi kritériami hodnotenia bola technológia, aplikácia (použiteľnosť) a kreativita.

V prvej desiatke nastali len dve zmeny. LISK a QTUM nahradili Nuls (NULS) a Ripple (XRP).

K zlepšeniu rankingu Ripple prislepo spustenie ostrej verzie projektu x-Rapid určeného pre medzinárodné platby. xRapid na rozdiel od x-Current (tiež produkt Ripple) používa token XRP, kým x-Current, ktorý bol mnohými finančnými inštitúciami preferovaný, ho nepotrebuje.

Bitcoin opäť klesol

Bitcoin dosiahol najlepšie postavenie  v rebríčku v auguste, keď sa prvýkrát dostal do TOP10. Potom však klesal, minulý mesiac bol sedemnásty a teraz je až na 19 pozícii, len o jedno miesto pred kontroverzným Verge (XVG). Napriek tomu, že ide o rebríček vydávaný v Číne zaujímavé je, že v rámci hodnotenia nie je spomenutý TRON (TRX).

Zdroj: smartereum.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.