Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (31.1.) – Pád cien či pozitívna správa z Južnej Kórei

Článok

Správy dňa - Bitcoin a Južná Kórea
Správy dňa - Bitcoin a Južná Kórea

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať. Zatiaľ ho spúšťame len skúšobne na pár nasledujúcich dní.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Minister hospodárstva Južnej Kórey Kim Don-yeon potvrdil, že Južná Kórea nemá v pláne zakázať ani nijakým iným spôsobom potláčať trh s kryptomenami. Ide o dobrú správu po týždňoch neistoty v tejto krajine, ktorá je významným hráčom vo svete kryptomien. Viac o tejto téme sa dočítate v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Facebook sa rozhodol na svojej sociálnej sieti dočasne zakázať akúkoľvek reklamu, ktorá propaguje kryptomeny.

Prepad dnešnej hodnoty Bitcoinu a altcoinov má na svedomí s najväčšou pravdepodobnosťou správa Bloombergu týkajúca sa súdneho predvolania spoločnostiam Bitfinex a Tether (USDT). Viac sa dočítate v tomto článku.

Markus Mueller z Deutsche Bank v rozhovore pre Bloomberg povedal, že kryptomeny sú obrovským investičným rizikom. ,,Kryptomeny majú veľa problémov, pretože nie sú regulované. Nemajú inštitúciu, ktorá by podporovala ich hodnotu a neexistuje tu žiadna bezpečnosť,” povedal.

Japonský minister financií Taro Aso vyzval kryptomenové zmenárne, aby posilnili svoje štandardy v kybernetickom zabezpečení. Reagoval tak na hackerský útok na tokijskej burze Coincheck, pri ktorom bola odcudzená kryptomena NEM v hodnote 530 miliónov dolárov.

Turecký amatérsky futbalový klub Harunustaspor zaplatil pri podpise zmluvy s hráčom kryptomenou. Prezident klubu Haldun Sehit prezradil, že hráčovi Omerovi Farukovi Kirugluovi zaplatili okrem dvoch tisíc tureckých lír (427 eur) rovnakú hodnotu v bitcoinoch (0,05354).

V priebehu posledných 24 hodín zaznamenalo 19 z 20 najhodnotnejších kryptomien prepad ceny v rozmedzí šiestich až 17 percent. Výnimkou bol LISK, ktorého hodnota vzrástla o 14 percent (za posledný týždeň o 20%). Najväčším skokanom za posledných 24 hodín je kryptomena GBCGoldCOin, ktorej hodnota vzrástla o 521%. Najväčší prepad zaznamenala TeslaCoilCoin – o takmer 90%. Bitcoin sa aktuálne obchoduje za 10 324 USD.

Chcete investovať do kryptomien Bitcoin, Litecoin či Ripple? Skúste investičnú platformu Etoro.

Máte tip na zaujímavú informáciu? Chceli by ste sa podieľať na tvorbe tohto portálu? Kontaktujte nás: kryptonovinky@gmail.com. Ďakujeme!

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.