Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin opäť padol. Dôvodom môžu byť zlé správy Bloombergu o USDT

Článok

Bitcoin, Bloomberg a Tether
Bitcoin, Bloomberg a Tether

Bitcoin sa na pár hodín opäť ocitol pod hodnotou 10 tisíc dolárov. Ovplyvniť to mohla do určitej miery správa, s ktorou prišiel Bloomberg. Ten 30. januára vo svojom spravodajstve uviedol, že regulátory finančnej komisie The US Comodity Futures Trading Commmision poslali v decembri súdne predvolanie burze Bitfinex a vydavateľovi kryptomeny Tether. Obe spoločnosti majú rovnakého generálneho riaditeľa Jana Ludovicusa van der Veldeho.

Tether (USDT) je kryptomena, ktorá je viazaná na cenu dolára. Inak povedané 1 USDT sa rovná 1 doláru. Myšlienka Tetheru je postavená na základnom pravidle, že všetky vydané USDT (teda kryptomena Tether) sú kryté americkými dolármi, ktoré sú držané v rezervách.

V čom je problém?

Rastie podozrenie, že spoločnosť Tether v skutočnosti nedisponuje kapitálom, ktorý by kryl všetky USDT v obehu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Účtovná firma Friedman LLP minulý rok v septembri uviedla, že Tether mal na účtoch 444 miliónov dolárov, pričom trhová kapitalizácia USDT bola v ten deň v hodnote 420 miliónov dolárov. Od tej doby však kapitalizácia USDT narástla o viac než 5-násobok a v médiách sa čoraz viac objavujú podozrenia, že Tether leje do trhu nové USDT bez toho, aby spoločnosť reálne vlastnila doláre na ich krytie. Spoločnosť dlhšiu dobu sľubovala audit, no v predchádzajúcich dňoch od tejto myšlienky ustúpila, čo vyvolalo ešte väčšie podozrenie.

Správy ovplyvnili trh

Pri všetkých týchto informáciách správa Bloombergu o súdnom predvolaní pre Bitfinex a Tether mala negatívny dopad na trh s kryptomenami. USDT sa totiž stal užitočným prostriedkom pre obchodníkov na burzách, ktorí na nich hľadali alternatívu k FIAT menám.

Náš súhrn včerajších najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien nájdete v tomto článku.

Ak sa Vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.