Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (30.11.): Krátky trend rastu sa neudržal, Bitcoin padá

Článok

Bitcoin a správy dňa
Bitcoin a správy dňa

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku

Piatkove správy zo sveta kryptomien

Krátky trend rastu sa neudržal, Bitcoin opäť padol

Bitcoin oslabil za posledný deň o približne 6% percent a aktuálne sa tesne drží na úrovni $4000. Kapitalizácia trhu stratila vyše 10 miliárd dolárov a dominancia BTC sa pohybuje okolo úrovne 54%. Altcoiny zatiaľ na prepad hodnoty BTC voči doláru výraznejšie nereagovali a svoju hodnotu si väčšina z nich voči BTC udržuje.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

zCash (ZEC) na Coinbase!

Populárna burza Coinbase pro oznámila, že zalistovala do svojej ponuky ďalšiu kryptomenu. Tentokrát padla voľba na Zcash (ZEC), digitálnu menu, ktorá sa špecializuje na anonymné transakcie užívateľov. Zcash ešte nie je súčasťou kryptozmenárne Coinbase, no zákazníci by sa mali dočkať čoskoro. Zalistovanie zCash na tejto populárnej platforme samozrejme spôsobilo skokový nárast jej hodnoty z 0,018 BTC na 0,021 BTC. Cena sa následne ustálila a aktuálne sa obchoduje za 0,0198BTC (v čase písania tohto textu).

Na CNBC sa hovorilo o bitcoine negatívne. Čaká nás preto rast?

Kryptokomunitou koluje “vtip“ o tom, že keď na CNBC povedia, že hodnota bitcoinu (BTC) bude rásť, stane sa presný opak. Nuž a keď budú tvrdiť, že bude klesať, môžeme očakávať ďalší rast jeho hodnoty. Nuž a tentokrát sa hovorilo na CNBC o BTC v negatívnom duchu. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Bitcoin je bublina, kryptomeny však pomohli, tvrdí ruský minister

Minister hospodárskeho rozvoja Ruska označil Bitcoin (BTC) za “mydlovú bublinu”, ktorá vedie k strate investícii. Maksim Oreshkin sa v rozhovore pre RBK pochválil, že v čase, keď stal BTC 20 tisíc dolárov tvrdil, že to je bublina a napokon sa jeho slová potvrdili, keďže aktuálne stojí len $4000. Oreshkin však priznal, že kryptomeny priniesli pozitívny impulz k inováciám v oblasti technológii, pričom poukázal na technológiu blockchainu.  (cointelegraph)

SEC kvôli ICO preveruje dve celebrity

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) preveruje dve celebrity – boxera Floywa Mayweathera Jr. a hudobného producenta DJ Khaleda za neoprávnenú propagáciu počiatočnej ponuky mincí (ICO). Mayweather nepriznal platbu za propagáciu od troch emitentov ICO, vrátane 100 000 USD od Centra Tech. DJ Khaled neuviedol platbu vo výške 50 tisíc dolárov od tej istej spoločnosti. V máji tohto roku boli traja zakladatelia Centra oficiálne obvinení z konania podvodnej organizácie ICO, v rámci ktorej získali 32 miliónov dolárov. (cointelegraph)

Rýchle správy

NYSE: Predseda newyorskej burzy cenných papierov (NYSE), ktorá patri pod konglomerát ICE (ktorý zakladá platformu Bakkt), Jeff Sprecher, uviedol, že bitcoin a kryptomeny jednoznačne prežijú. Prirovnal ich dokonca k indexu Dow Jones.

BLOCKCHAIN: Trh s technológiou blockchain dosiahne podľa analýzy Monici Eaton-Cordone do 5 rokov hodnotu viac než 2,3 miliardy dolárov, čo je viac než 29-násobok jeho súčasnej hodnoty.


Facebook | Telegram | Notifikácie vpravo dole

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.