Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

KURIOZITA: Na CNBC sa hovorilo o bitcoine negatívne. Uvidíme rast?

Článok

CNBC, BTC
CNBC, BTC

Kryptokomunitou koluje “vtip“ o tom, že keď na CNBC povedia, že hodnota bitcoinu (BTC) bude rásť, stane sa presný opak. Nuž a keď budú tvrdiť, že bude klesať, môžeme očakávať ďalší rast jeho hodnoty. Táto špekulácia je založená na sledovaní tweetov finančnej televízie CNBC a ich porovnávaniach s vývojom ceny najhodnotnejšej kryptomeny.


Sledujte nás na Facebooku

Zaujímavé je, že je až mrazivo presná. Samozrejme sa ňou pri obchodovaní s kryptomenami nemôžeme riadiť, ale ide o úsmevnú náhodu, ktorej sa dostalo dostatok pozornosti.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

K popularizácii tohto názoru prispel najmä obrázok, ktorý sa stal tento rok hitom internetu. Na grafe bitcoinu môžete vidieť v zelených a červených bublinách tweety CNBC a následne reakciu trhu. Pozitívne správy viedli k pádom, negatívne k rastu. ,,CNBC je perfektný kontraindikátor. Tu sú tweety z CNBC Fast Money priradené k dátumom. Červeno sú označené negatívne správy, zelenou pozitívne. Neutrálne tweety sú modrou,” vysvetľuje popis obrázku.

Tweety CNBC vs. graf BTC

Tweety CNBC vs. graf BTC

CNBC je bearish, čaká nás rast?

O tejto kuriozite píšeme dnes z dôvodu, že CNBC tentokrát informuje v súvislosti s bitcoinom v negatívnom duchu. V relácii „Fast Money” v telefonickom rozhovore uviedol šéf švajčiarskej banky UBS a známy ekonóm Paul Donovan, že kryptomeny sú “fundamentálne chybné” a poukázal na svoj blogový príspevok, ktorému dal veľavravný titulok: ,,prišiel som, aby som pochoval Bitcoin, nie aby som ho chválil”.

,,Myslím si, že každý, kto má vysokoškolské vzdelanie z ekonomiky bol od začiatku pri bitcoine skeptikom. Tieto veci nikdy neboli menami a nikdy sa nimi nestanú. Sú fatálne chybné,” vyhlásil.

Donovan sa svojimi tvrdeniami pridáva k známym kryptoskeptikom ako sú ekonóm Nouriel Roubini (známy ako Mr. Doom) či Jamie Dimon, výkonný riaditeľ JPMorgan.

Šéf UBS zároveň zdôrazňuje, že skepticky je len pokiaľ ide o kryptomeny. „Technológia blockchainu – to je iné,” tvrdí. ,,Tam je ekonomický zmysel. Aj tam je určitý “hype” ale od tvrdení typu, že Bitcoin ide nahradiť dolár, je to o dosť miernejšie.”

Donovan v spomínanom blogu uviedol aj to, že tvorcovia bitcoinu boli geniálni v matematike, ale zdá sa, že nič nevedeli o ekonomike. ,,Poskytovanie peňazí tvorcom kryptomien nebolo užitočné,” uzavrel presvedčene o svojej pravde.

Či sa dočkáme potvrdenia toho, že CNBC predpovedá vývoj trhu s bitcoinom “vždy naopak”, sa uvidí až v najbližších dňoch. Pravdou ale je, že dnes padol BTC o viac než 5% a teda hoci tento prepad neznamená žiadny koniec bitcoinu, negatívna správa na CNBC v súvislosti s BTC tentokrát zdá sa nemá tentokrát pre trh „liečivý účinok”.

Zdroje: twitter, cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.