Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (30.10.): Pád BTC či konkurencia pre Etheruem

Článok

Správy dňa - Ethereum a EOS
Správy dňa - Ethereum a EOS

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin oslabil, kapitalizácia klesá

Hodnota Bitcoinu včera spadla o vyše 150 dolárov a aktuálne sa najhodnotnejšia kryptomena obchoduje za približne 6300 dolárov. Trhová kapitalizácia klesá k 200 miliardám USD. V dôsledku tohto pádu oslabujú hlavne altcoiny a dominancia BTC na trhu presiahla 54%. Voči doláru oslabilo s výnimkou BAT (+1%) všetkých 50 najhodnotnejších kryptomien. V červených číslach je väčšina známych kryptomien aj v pare s Bitcoinom. Nárast hodnoty, aj keď nevýrazný, zaznamenali len BAT, Pundi X, Maker, Rezos a Dash.

“Patient Zero”: Kryptomenám môže trvať roky, kým budú úspešné

Argentínsky podnikateľ Vinces Casares označil Bitcoin za intelektuálny experiment, ktorému môže trvať ešte niekoľko rokov, kým sa ukáže, či bude úspešný. Jeho hodnota však môže dosiahnuť závratných výšok. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

EOS vážnou konkurenciou pre Ethereum?

Nový protokol v sieti EOS s názvom EOS21 môže predstavovať vážnu konkurenciu pre Ethereum (ETH). Tvorcovia decentralizovaných aplikácii a inteligentných kontraktov budú môcť vďaka EOS21 jednoducho prejsť z ERC-20 tokenov zo siete Ethereum do systému EOS (na sieti Ethereum tokeny zaniknú, na EOS sa automaticky vytvoria). Za touto významnou novinkou stojí spoločnosť shEOS (názov podľa toho, že vývojármi sú najmä ženy), ktorá tvrdí, že jej protokol prispeje k celkovému vývoju a kompatibilite medzi jednotlivými blockchainmi. Vývojári na sieti Ethereum teda môžu teraz odísť z tejto siete a pohodlne prejsť k EOS blockchainu, ktorý je považovaný za modernejší a m8 rýchlejšie transakcie. (ethereumworldnews)

Rýchle správy

COINCHECK: Japonský broker Monex Group, ktorý vlastní v úvode tohto roka hacknutú kryptozmenáreň Coincheck oznámil, že Coincheck znovuotvorí možnosť registrácii a sprístupní obmedzene obchodovanie.

JAPONSKO: Podľa kontrolného finančného orgánu v Japonsku (FSA) nie sú stablecoiny podľa zákona o platobných službách kryptomenami.

SAE: V Spojených arabských emirátoch (SAE) bude otvorená prvá islamská kryptozmenáreň, ktorá bude dodržiavať islamsky zákon šaría.  Spoločnosť ADAB Solutions, ktorá ju zakladá, očakáva, že bude mať denný objem transakcii v hodnote 146 miliónov dolárov a zisk 4,4 miliardy dolárov mesačne do roku 2020.

GLOBÁLNE OTEPĽOVANIE: Širšie prijatie Bitcoinu a jeho ťažba by mohli prispieť k globálnemu otepľovaniu o dva stupne celzia. Tvrdí to správa uverejnená na Nature.com.

ŠTÚDIA: Podľa prieskumu spoločnosti Clovr si väčšina Američanov myslí, že kryptomeny by mali byť vnímane pri politických dotáciách pred voľbami rovnako ako fiat peniaze.  63% republikánskych voličov uviedlo, že kryptomeny sú dostatočné bezpečné na to, aby boli použité na politické účely a 52% demokratov má rovnaký názor.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne