Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

“Patient Zero”: Kryptomenám môže trvať roky, kým budú úspešné

Článok

Wences Casares
Wences Casares

Bloomberg v zaujímavom rozhovore vyspovedal Wencesa Casaresa, zakladateľa startupu Xapo, ktorý si za svoj vplyv v súvislosti s kryptomenami získal v Sillicon Valley prezývku “Patient Zero”.

Argentínsky podnikateľ označil Bitcoin za intelektuálny experiment, ktorému môže trvať ešte niekoľko rokov, kým sa ukáže, či bude úspešný. ,,Môže to fungovať, no aj nemusí,” priznal úprimne, no dodal, že pravdepodobnosť úspechu je vyššia než pravdepodobnosť neúspechu. Bitcoin je podľa neho v rovnakej fáze, v akej bol internet v roku 1992.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Casares získal významné postavenie v kryptokomunite v roku 2014 zeložením spoločnosti Xapo, ktorá ponúka peňaženku pre Bitcoin v kombinácii v bitcoinovou debetnou kartou a “cold-storage” pre bezpečnú úschovu BTC.

,,Potrebujeme nepolitickú štandardnú hodnotu a žiadnu zatiaľ nemáme. Chceme svet, v ktorom keď sa spýtame na tureckú líru, dostaneme cenu vyjadrenú v BTC, keď sa spýtame na cenu ropy, dostaneme cenu vyjadrenú v BTC a keď sa spýtame na cenu amerického dolára, dostaneme cenu vyjadrenú v BTC,” uviedol počas rozhovoru.

Casares dávnejšie vyhlásil, že hodnota Bitcoinu môže narásť až k miliónu dolárov a to v priebehu piatich až desiatich rokov. Pokiaľ ide o Bitcoin v januári tohto roku uviedol, že napokon príde jeden robustný blockchain na presun hodnoty na celom svete. Budúcnosť kryptomien teda bude súvisieť od spolupráce okolo jednej jedinečnej veľkej technológie a podľa jeho názoru je najpravdepodobnejšie, že ňou bude Bitcoin.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.